Atgriezties pie raksta

Ukraiņi no Daugavpils viesojas Ogrē Foto

13.septembrī Ogres Centrālajā bibliotēkā viesojās Daugavpils Ukraiņu kultūrizglītības biedrība "Mrija". Ciemiņiem izdevās radīt to gaisotni, kas paliek atmiņā vēl ilgi pēc tikšanās.

Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, akcentēja sadarbības un – vajadzības gadījumā – arī palīdzības nozīmi starp valstīm un atsevišķiem cilvēkiem. 


Ja pats esi bijis vietās, kas mūsdienās kļuvušas par starpvalstu konflikta zonu, ir vieglāk saskatīt īstos cēloņus. Kamēr darbojas lielgabali, sirdīm jābūt vaļā, lai nepalaistu garām izdevību palīdzēt. Kā to darīt, jau vairākus gadus rāda ogrēniešu sadarbība ar sadraudzības pilsētu Čerņigovu Ukrainā. 


Pasākuma nozīmību apliecināja Ukrainas pagaidu pilnvarotās lietvedes Alisas Podoļakas (Alisa Podolyak) klātbūtne.


Nadežda Stahovska, Daugavpils Ukraiņu kultūrizglītības biedrība "Mrija" vadītāja, iepazīstināja ar biedrības pastāvēšanas vēsturi, darbības virzieniem un pats galvenais – ar misiju. 


Misija ir ukraiņu nacionālās atdzimšanas, valodas, kultūras, gara un morāles, vēsturiskās atmiņas veicināšana, nacionālās pašapziņas, izglītības, kultūras saglabāšana un attīstīšana un sakaru uzturēšana ar Ukrainu.


N.Stahovska dāvināja ogrēniešiem biedrības izdoto grāmatu "Mrijai 15 gadi", kurā apkopoti nozīmīgākie notikumi biedrības pastāvēšanā. 


Ciemiņi no Daugavpils kopā ar Latviešu sieviešu invalīdu biedrības "Aspazija" saimniecēm bija sarūpējuši pilnu galdu ar nacionālajiem ēdieniem, bet galvenais bija dziesmu prieks, ar ko dalījās Ukraiņu kultūrizglītības biedrības dalībnieki. Lai visi varētu dziedāt līdzi, katram tika mape ar dziesmu vārdiem ukraiņu valodā. Ja no emocionālā snieguma vēl kas nebija skaidrs, biedrības vadītāja pavēstīja, par ko dziedāts. Nu ir dzirdēts arī, kā ukrainiski skan latviešu dziesma "Pūt, vējiņi".


Pasākumā dzeju lasīja Ogres literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" dalībnieki. Apvienības vadītāja Ilga Rēdmane, uzrunāta pēc pasākuma noslēguma, pauda: "Es, protams, priecājos par tādu tikšanos un priecājos, ka ukraiņi ir integrējušies Latvijā un viņi šo zemi mīl un atzīst, bet saglabā savu kultūru un izveidojuši apvienību, kur dzied, dejo, runā savā valodā, jo savu Tēvzemi nedrīkstam aizmirst."


Arī I.Rēdmane akcentēja pasākumā izskanējušo domu, ka cilvēkam ir Dzimtene un ir Tēvzeme ar senču saknēm. Viena prasās godājama, bet otru nedrīkst aizmirst. 


Daugavpils Ukraiņu kultūrizglītības biedrības "Mrija" sniegums bija viens no emocionālākajiem, ko pieredzējušas OCB pasākumu zāles sienas. Ja jūs kādreiz uzaicina uz tikšanos ar šīs biedrības dalībniekiem, izmantojiet izdevību!


Šis bija Latviešu sieviešu invalīdu biedrības "Aspazija" projekta "Mēs esam vienoti dažādībā" pirmais pasākums "Ukraiņi Latvijas simtgadei".


Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību "Latvijas Pilsoniskā alianse" un Kultūras ministriju projekta "Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā" ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42299

2018. gada 17. septembrī, 14:53, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

apmekletajai • 2018. gada 20. septembrī, 00:53
apmekletaja tev nav taisniba,vini vienkarsi neprot latviesu valodu,un piespiedu karta to neviens nedara,runa kada valoda tu gribi,paklausies Riga tikai krievu valodu dzirdu.
apmeklētāja • 2018. gada 19. septembrī, 13:07
Kāpēc pasākums notika krieviski, ja viesos bija atbraukuši Latvijai piederīgie ukraiņi no Daugavpils? Vai uz viņiem valodas likums neattiecas? Un vai tie runātāji, kas "ielauzās" krievu mēlē, ....??? Man kauns, ka jūs sevi necienat.... sarunās liedzāt dzirdēt cik skaista un daudzšķautnaina niansēs ir latviešu valoda...
>xa xa • 2018. gada 18. septembrī, 19:43
Smird jau no tevis tie tatārmongoļu zirga mīzali, bet tev liekas, ka smird visa pasaule, tā jau esi tai smirdoņā iedzīvojies. Bet tagad ej lasīt utis no savas pufaikas, nezīmējies te, piesmirdināsi vēl netu...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet