Atgriezties pie raksta

Ogres, Ikšķiles un Lielvārdes izglītības iestādes saņem Ekoskolu apbalvojumus

14.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana. 

Šogad par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē starptautisko Zaļā karoga balvu saņēmušas 135 Ekoskolas. Vēl 56 skolas saņēma diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu.


Starptautiskā Zaļā karoga balva ir kvalitātes zīme, ar ko lepoties - to saņem tikai tās skolas, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā. Latvijas Ekoskolas nosaukums un diploms savukārt ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu.


Starptautiskais Zaļais karogs balvu par panākumiem aizvadītajā mācību gadā piešķirts arī Ogres un kaimiņu novadu izglītības iestādēm – Ogresgala pamatskolai, Ikšķiles Brīvajai skolai un Tīnūžu pamatskolai.


Savukārt Latvijas Ekoskolu sertifikātu saņēma Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola, Lielvārdes novada VPII "Zvaniņš", Ogresgala VPII "Ābelīte" un Privātā VPII "Ķiparu nams" no Ikšķiles novada.


Ekoskolu programma ir plašākā vides izglītības programma Latvijā, kurā šobrīd jau darbojas vairāk nekā 200 izglītības iestāžu – no pirmskolām līdz augstskolām. 


Programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšāns stāsta: "16 gadu laikā kopš programmas sākumiem Latvijā redzam daudzus apliecinājumus tam, cik vērtīgs ir programmā iesaistīto skolu darbs. Vides izglītība ir universāls instruments, kas palīdz veicināt ilgtspējīgu attīstību un attīstīt 21.gadsimtā nepieciešamās zināšanas, prasmes, atbildīgu attieksmi un – pats svarīgākais – motivāciju rīkoties. Ekoskolā skolēns iemācās kritiski domāt, mērķtiecīgi sadarboties un aktīvi iesaistīties savu, kopienas un sabiedrības problēmu risināšanā."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42301

2018. gada 17. septembrī, 08:19, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet