Atgriezties pie raksta

Ogres Mākslas skolā "Zaļās prakses" un radošo darbu izstāde Foto

Šogad "Zaļās prakses" laikā Ogres Mākslas skolas audzēkņi savos darbos attēlojuši Ogri, tās tuvāko apkārtni un interesantākās vietas.

Arī to, kas ir apkārt Ogres Mākslas skolai – informēja Ogres Mākslas skolas direktore Astra Rubene. Audzēkņi pabijuši arī gleznotāja Vilhelma Purvīša dzimtas mājās "Vecjaužos" Taurupē.


Izstāžu atklāšanas laikā ogrēnieši sumina dažādu – vietējo un starptautisko – konkursu dalībniekus un laureātus. Šajā izstādē diplomu saņēma Dārta Ambulte, kuras darbs guvis žūrijas ievērību konkursā "NOVA ZAGORA 2018" Bulgārijā.


Dārtas skolotāja ir Signe Kraukle. Uz šo konkursu Bulgārijā Ogres Mākslas skola darbus sūta jau vairākus gadus. No Latvijas šogad konkursam nosūtīti 82 bērnu un jauniešu darbi, diplomus saņēmuši 8, no kuriem viens atceļojis uz Ogri. 


S.Kraukle sacīja, ka ir liels prieks par ikvienu bērnu, par ikvienu piedalīšanos konkursos, jo tas norāda uz Ogres Mākslas skolas līmeni, cik augsts tas ir, pateicoties pašu audzēkņu un pedagogu ieguldītajam darbam.


“Gaidīsim atkal nākošās balvas un cerēsim uz mūsu panākumiem arī nākotnē,” teica S.Kraukle un pasniedza Dārtai no Bulgārijas saņemto diplomu.


Dārtas mamma – Līga Ambulte – Birule –, jautāta par ģimenes saistību ar mākslu, stāsta, ka arī pati savulaik esot gājusi mākslas skolā. Kad meitai piedāvāta iespēja iepazīties ar to, kas tur notiek, Dārtai tas ļoti iepaticies, un var uzskatīt, ka interešu izglītība šajā ģimenē savu darbu ir paveikusi. 


Dārtai patīk zīmēt, un biežāk zīmētais tēls ir zaķis. Draugi un tuvinieki svētkos saņem unikālus apsveikumus, bet darbi krājas mapēs un kaudzēs, lai – iespējams – pēc daudziem gadiem pirms savu gleznu izstādes māksliniece atcerētos, ar ko viss sācies…


"Zaļās prakses" un radošo darbu izvietojums ir izstāžu zāles kuratores Evijas Bergas pārziņā. Izstādē apskatāmi zīmējumi, grafikas, gleznojumi. Ir arī tekstila paraugi un pat filma! 


E.Berga atzīst, ka visgrūtākais, iekārtojot izstādi, ir sastrukturēt eksponātus. Šī izstāde varētu būt interesanta ikvienam apmeklētājam, sevišķi pieaugušajiem, lai atcerētos un ielaistu sevī atkal bērna vieglumu un prieku. 


'Tas jau ir pats galvenais!" saka izstāžu zāles kuratore. "Ne tehnika, ne apjoms, bet tas, ka bērni krāsaini un viegli dara."


"Zaļās prakses" un radošo darbu izstāde Ogres Mākslas skolā būs atvērta līdz 29.septembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42322

2018. gada 20. septembrī, 09:17, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet