Atgriezties pie raksta

Dzejā jaunība tiekas ar briedumu Foto

21.septembrī  Ogres Centrālās bibliotēkas Pasākumu zālē vārda mākslas autorus un cienītājus kopā pulcināja dzejas pēcpusdiena "Ogrei un Latvijai".

"Dzejas spēks slēpjas vēstures tēlos, tradīciju, dabas un cilvēka sadarbē. Valodas apcirkņos, atrodot slēpto un aizmirsto, dzejnieks saauž meklēto ar domām un izjūtām," atklājot Dzejas dienas, sacīja Ogres Centrālās bibliotēkas direktore Jautrīte Mežjāne.


Jau vēstīts, ka, sagaidot Ogres 90.jubileju un Latvijas simtgadi, Ogres literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" autori izdevuši kopkrājumu "Uvertīra Latvijas 100-gadei un Ogres 90-gadei", bet apvienības vadītāja Ilga Rēdmane Latvijas simtgadei veltījusi grāmatu "100 dzejoļi mūsu mīļajai Latvijai simtgadē".


"Šodien mēs veltām savu dzeju Ogrei un Latvijai. Ogre nupat nosvinēja savu 90.jubileju un pašreiz dzīvojam Latvijas simtgades gaidās. Citi Latvijas simtgadei par godu stāda simts ozolus, bērzus vai rozes, mēs rakstām dzejoļus," atklāja I.Rēdmane.


Dzeju lasīja gan Ogres literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" autori, gan arī jaunieši no Ogres Valsts ģimnāzijas, Suntažu vidusskolas un Ogres tehnikuma, kā arī Ogres sākumskolas skolotājas Valda Bērziņa un Iveta Razgale.


"Šajā pasākumā piedalījās tikai pieci autori, jo nedēļas nogalē mūsu audzēkņi dodas uz savām mājām citviet Latvijā. Taču Ogres tehnikuma audzēkņi labprāt lasa un arī paši sacer dzeju. Tehnikumā katru gadu rīkojam arī brīnišķīgas Dzejas dienas, kurās ir gan daudz dalībnieku, gan klausītāju," stāsta Ogres tehnikuma latviešu valodas skolotāja Ruta Balode.


Ogres literāri radošās apvienība "Sirdsdoma" šajās Dzejas dienās kļuva par vēl vienu dalībnieku bagātāka. Sirdsdomiešiem pievienojusies ogrēniete Mārīte Bikovska, kura kopā ar Elitu Bičevsku un Aiju Celmu izdevusi kopkrājumu "Novadu sasaukšanās".  M.Bikovska  Ogres Centrālajai bibliotēkai uzdāvināja Latgales dzejnieku almanahu "Rēzekne 2018". Iepriekš viņa bibliotēkai ir dāvinājusi literāro almanahu "Olūts",  lai ogrēnieši, kuru vidū ir arī daudz latgaliešu, varētu iepazīties ar Latgales kultūru. 


Ar simbolisku dāvanu – šī gada rudens āboliem un latviešu dzejas dižgariem - Rainim un Aspazijai - veltītām grāmatzīmēm Ogres novada dzejniekus sveica Ogres Latviešu biedrības vadītāja Rita Auziņa: "Lai šis sveiciens apliecina, ka latviešu dzeja ir skaista, daiļskanīga, to sacer un mīl visa mūža garumā - gan jauni, gan vairs ne tik jauni, kā tas bija šodien. Paldies visiem, kas sagādāja šos svētkus!"


Dzejas pasākumā guvām apliecinājumu, ka mākslai var būt dažādas, bet vienlīdz emocionālas izpausmes – ko nav iespējams izteikt vārdos, to var ietērpt skaņās un attēlot krāsās. Dzejas lasījumus papildināja Ogres Mūzikas skolas audzēkņu koncerts, Ogres Valsts ģimnāzijas absolventes Kintijas Alpes pašas komponētā un izpildītā dziesma un Ogres literāri radošās apvienības "Sirdsdomas" autoru - Ziedoņa Romāna, Elitas Bičevskas un Skaidrītes Loginas – darbu izstāde "Dzejas solo gleznā". Izstāde OCB Pasākumu zālē  būs apskatāma līdz 31.oktobrim.


Dzejas pēcpusdiena īstenota Ogres Centrālās bibliotēkas pasākumu cikla "Ogrēnieši rada un rāda" ietvaros. Pasākumu cikls ir veltījums Ogres pilsētas un Ogres Centrālās bibliotēkas 90 gadu jubilejai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42336

2018. gada 22. septembrī, 13:28, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

mācītājs • 2018. gada 24. septembrī, 12:15
Virsrakstā kļūda, jābūt "Dejā jaunība tiekas ar briedumu", nevis dzejā. Mūsdienas raksturo vecs, naudīgs kraķis ar jaunu skuķi pie sāniem.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet