Atgriezties pie raksta

Ogres Mūzikas skolā muzicēs starptautiskais Nordplus orķestris

Ceturtdien, 27. septembrī, plkst.19 Ogres Mūzikas skola aicina apmeklēt koncertu, ko sniegs četru valstu mūzikas skolu audzēkņi – starptautiska apmaiņas projekta dalībnieki.

Ogrē šobrīd viesojas bērni un jaunieši no vairākām mūzikas izglītības iestādēm – Jehvi Mūzikas skolas (Igaunija), Kelmes Aļģirda Lipeikas Mākslu skolas (Lietuva) un Keravas Mūzikas institūta (Somija). Līdzīgi kā Ogres Mūzikas skolas audzēkņi, viņi jau ilgāku laiku cītīgi gatavojušies, lai sniegtu koncertus Ogres novada klausītājiem. Pirmais no tiem – Keravas Mūzikas institūta Popa-džeza nodaļas koncerts Ogres Mūzikas skolā – jau izskanējis pirmdienas vakarā, tam seko viesu uzstāšanās Suntažu vidusskolā otrdien un Madlienas vidusskolā trešdien.


Apmaiņas nedēļas galvenais muzikālais notikums gaidāms ceturtdien, kad pēc vairākiem kopmēģinājumiem somu, igauņu, lietuviešu un latviešu bērni un jaunieši gan individuāli, gan arī kā vienots orķestris sniegs koncertu Ogres Mūzikas skolā.


Tā programmā – latviešu un ārvalstu komponistu radītas kompozīcijas, tostarp arī pirmatskaņojums Agnetas Krilovas-Bērziņas skaņdarbam "Ceļojums", kas sacerēts īpaši šim gadījumam. Koncertā piedalīsies arī Ogres Mūzikas skolas koris "Cielaviņa"; dalībnieku apvienotā orķestra diriģents – Atvars Lakstīgala.


Koncerts tiek organizēts starptautiskā jauniešu apmaiņas projekta "Inovatīvais mūzikas tilts" ("Innovative Bridge of Music") ietvaros ar Nordplus Jauniešu programmas finansiālu atbalstu. Šī ir jau trešā partnerskolu audzēkņu apmaiņas vizīte – pagājušā gada oktobrī visu četru iesaistīto valstu bērni un jaunieši tikās Jehvi Mūzikas skolā Igaunijā, savukārt šī gada sākumā – Keravā Somijā.


Ieeja koncertā bez maksas. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42357

2018. gada 27. septembrī, 10:38, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Žēl • 2018. gada 27. septembrī, 23:38
Žēl, ka nezināju par šādu koncertu agrāk, būtu saplānojuši savu laiku savādāk. Kur bija reklāma?
Gita • 2018. gada 27. septembrī, 22:07
Ļoti patika! Paldies!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet