Atgriezties pie raksta

Ogres Mūzikas skolā koncertē starptautisks orķestris Foto

Ceturtdien Ogres Mūzikas skolā koncertēja četru valstu mūzikas skolu audzēkņi – starptautiska apmaiņas projekta dalībnieki.

"Šī nedēļa Ogres Mūzikas skolā ir ļoti darbīga. Tie vecāki un skolotāji, kuri ikdienā šo nedēļu ir pavadījuši šeit, to ļoti pamanīja ar daudziem svešā mēlē runājošiem jauniešiem. Ogres Mūzikas skolā šajā nedēļā viesojās 24 jaunieši, bērni – kā nu kurš sevi varētu saukt – 8 no Somijas, 8 no Lietuvas, 8 no Igaunijas," pirms koncerta sākuma pastāstīja Ogres Mūzikas skolas direktors Atvars Lakstīgala, apvienotā orķestra diriģents.


Nedēļas galvenais muzikālais pasākums bija starptautiskā Nordplus orķestra uzstāšanās, bet pirms tā savu varēšanu somu, igauņu, lietuviešu un latviešu bērni un jaunieši parādīja kā savu valstu kolektīvi.


Bērni un jaunieši ir no vairākām mūzikas izglītības iestādēm – Jehvi Mūzikas skolas (Igaunija), Kelmes Aļģirda Lipeikas Mākslu skolas (Lietuva), Keravas Mūzikas institūta (Somija) un Ogres Mūzikas skola (Latvija).


Starptautiskajā orķestrī ir vairāk nekā 50 dalībnieku. Noslēguma koncertā piedalījās arī Ogres Mūzikas skolas koris "Cielaviņa".


Gandarīta ir komponiste Agneta Krilova – Bērziņa, jo skaņdarbam "Ceļojums", kas šim gadījumam – starptautiskam projektam – īpaši sacerēts – pirmatskaņojums! 


Koncerts tika organizēts starptautiskā jauniešu apmaiņas projekta "Inovatīvais mūzikas tilts" ("Innovative Bridge of Music") ietvaros ar Nordplus Jauniešu programmas finansiālu atbalstu. Projekts palīdz iepazīt citu valstu mūzikas dzīvi un mūziķu apmācības procesu. 


Paldies ģimenēm, kuras uzņēma apmaiņas projekta dalībniekus savās mājās!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42362

2018. gada 28. septembrī, 08:59, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ida • 2018. gada 28. septembrī, 21:03
Vai kaut kur var noklausīties šo koncertu? Youtube vai kaut kur citur? Dažus skaņdarbus gribās vēl paklausīties.
Asais >Asais • 2018. gada 28. septembrī, 15:43
Liels, Paldies!
> Asais • 2018. gada 28. septembrī, 14:58
Metalidi; https://www.youtube.com/watch?v=HYmLCqFjpQQ

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet