Atgriezties pie raksta

Ogres novada Kultūras centrā Edmunda Mieriņa ielu fotogrāfiju izstāde Foto

Ceturtdien Ogres novada Kultūras centra Izstāžu telpā atklāta Edmunda Mieriņa fotogrāfiju personālizstāde "Starp mums".

Izstādē iekļautās 33 dokumentālās fotogrāfijas tapušas laika posmā no 2016.līdz 2018.gadam Ogrē, Rīgā un Stokholmā (Zviedrijā).


Edmunds Mieriņš ir ogrēnietis, ar fotogrāfiju saistīts vairāk nekā 10 gadus. Viens no viņa skolotājiem ir arī Foto kluba "Ogre" mākslinieciskais vadītājs Vitauts Mihalovskis. Pēc 6 gadu fotogrāfa darba Maltā, E.Mieriņš atgriezies Latvijā un kļuvis par Foto kluba "Ogre" biedru. Kaut gan viņam ir bijušas vairākas izstādes Maltā, tā ir fotogrāfa pirmā izstāde Ogrē un Latvijā.


"Apsveicam jauno kolēģi ar pirmo izstādi! Tas ir labs sākums. Mēs ļoti priecājamies, ka jauns biedrs atnāk uz klubu un uzreiz var sarīkot kvalitatīvu izstādi. Caur darbiem var iepazīt autora stilu, virzienu un intereses. Jūtams, ka viņu aizrauj melnbaltā fotogrāfija, patīk raksti, ritmi, ēnu un toņu attiecības. Man Edmunda darbos ir tuva ielu fotogrāfija. Sevišķi sirdi silda, ka fotogrāfijās atspoguļota Ogre. Lai arī esam Ogres foto klubs, autoriem ne vienmēr ir bildes par Ogri," saka Foto kluba "Ogre" padomes locekle Dace Voitkeviča.


E.Mieriņš ir profesionāls fotogrāfs. Pieredzi guvis vairāk nekā 6 gadus dzīvojot un strādājot par fotogrāfu Maltā, realizējot dažādus projektus un vadot "Privilegephoto", kā arī sadarbojoties ar vietējiem uzņēmumiem un tādām žurnāla izdevniecībām kā "Malta freeport", "Fowto" un "Insider". Šobrīd E.Mieriņš strādā par fotogrāfu uz kruīza kuģiem maršrutā "Rīga-Stokholma".


"Tas ir interesanti, bet tas ir pilnīgi cits žanrs, cita tematika. Tās vairāk ir smukbildītes, kas jātaisa. Ielu fotogrāfija ir visizaicinošākā, bet tajā pašā laikā visaizraujošākā, jo tā darbība, kas notiek ielās, nevienā studijā nav iespējama. Jūtos kā zivs ūdenī, kad atrodos ielās un fotografēju tieši šīs bildes,'' atklāj E.Mieriņš. "Katram no mums ir fotokamera vai telefons, bet, lai apstādinātu mirkli īstajā brīdī, tas ir jāizjūt. Uz dažām no bildēm esmu gaidījis vairākas stundas stāvot vienā konkrētā punktā, gaismas avotā, lai tajā ienāktu konkrētais cilvēks, kas man vajadzīgs un es spētu apturēt mirkli."


Autors portālam "OgreNet.lv" pastāstīja, ka viņam ir ļoti daudz arī krāsainu bilžu tieši ielu fotogrāfijas žanrā, bet šoreiz izvēle nākusi par labu melnbaltajām fotogrāfijām. "Varbūt, ka to ietekmēja arī ziemas tuvošanās, kam raksturīga baltā un melnā krāsa. Nākamreiz, iespējams, varēsim, apskatīt krāsainās ielu fotogrāfijas versijas. Ielu fotogrāfija ir mana sirdslieta, un bez tās es nespēju dzīvot," teic E.Mieriņš.


Autors ar savu personālizstādi "Starp mums" vēlējies pievērst sabiedrības uzmanību apkārtējai videi, tam, kā mainās sabiedrības standarti un vērtības, uzdodot jautājumu – ko un cik esam gatavi ziedot, lai iegūtu vēlamo? Vai maz ikdienas steigā spējam apstāties un pamanīt, kas atrodas ārpus mūsu pašu novilktajām līnijām? Emocijas, sajūtas un noskaņa, ko sniedz mums katra diena, kustībā cauri gadalaikiem, ir tepat… starp mums… 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42366

2018. gada 28. septembrī, 12:10, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

A • 2018. gada 15. oktobrī, 16:57
Gaumīga izstāde. Tā turpināt, Edmund!!!
Naivá • 2018. gada 7. oktobrī, 07:01
Interesanti zinát ká sauc TO FOTOGRÁFU,kurs koncerta DRAUGS,NEJAUTÁ laiká sédéja pirmajá rindá un netraucéti fotográféja koncertu ar ZIBSPULDZI!!!Pats galígi nesaprata,ka traucé skatitájiem baudit koncertu.Un tás bildes no viena rakursa....konkrétais delitants
Prieks • 2018. gada 29. septembrī, 18:25
Prieks par jauniem talantiem Ogrē!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet