Atgriezties pie raksta

Ilga Rēdmane mīlestībā Ogrei atzīstas dzejā Foto

28.septembrī Ogres Centrālās bibliotēkas Pasākumu zālē Dzejas dienu ietvaros notika Ilgas Rēdmanes grāmatas "Tikai mīlestība" atvēršanas svētki, kas veltīti Ogres pilsētas un Ogres Centrālās bibliotēkas 90 gadu jubilejai.

Par to, ka tie būs mīlas lirikas krājuma atvēršanas svētki, liecināja arī Pasākumu zāles noformējums – sarkanas rozes, sveces, un zeltītas kafijas tases, kas sasaucās ar dzejoļiem "Tase ar zelta maliņu" un "Zeltījums uzmirdzēs". Lai vēl vairāk iejustos dzejas tēlos, ar kafiju no šīm tasēm tika cienāti Ogres Tautas teātra aktieri Lauma Straume, Katrīna Anna Ozoliņa un Ernests Greizis, kuri lasīja dzejoļus no jaunā krājuma.  


Grāmatas autore – Ilga Rēdmane - sveica klausītājus ar rindām no krājuma tituldzejoļa:


"Mīlestība ir krāšņākā rota,


No paša Dieva mums dota.


Nedrīkst šo debesu dāvanu projām mest.


Tikai ļoti saudzīgi


Kā kristāla trauku nest un nest."


"Mīlestības tēma ir mūžīga. Gan lieli, gan ne tik lieli vārda mākslas meistari ir apcerējuši mīlestību. Arī es izlēmu apvienot savus mīlestības dzejoļus vienā krājumā. Tur ir daži jauni dzejoļi, arī senāki, vēl nepublicēti, bet pārsvarā tā ir izlase no citiem krājumiem. Tā ir mana divpadsmitā grāmata. Jaunāko meitiņu ģimenē parasti sauc par peciņu, tāpēc arī es šo grāmatu saucu par peciņu. Tā ir mana jaunākā grāmata, bet negribētu teikt, ka pēdējā. Nāk pelēkās rudens dienas un garie ziemas vakari, varbūt vēl kas taps," atklāja I.Rēdmane.


Autores dzejoļus no jaunā krājuma, kas visvairāk iepatikušies, lasīja arī pasākuma apmeklētāji. Dzeja skanēja Maijas Bogdanovas komponētajās dziesmās ar Ilgas Rēdmanes vārdiem. Kopumā tapušas sešas dziesmas.


Ilgas Rēdmanes literārais devums ir bagāts. Iznākušas grāmatas: "Dvēseles muzejs" (1999), "Zvirgzdi" (2006), "Vakarvējš" (2008), "Atmiņu vīraks" (2009), "Lāsumiņi" (2011), "Pilieliņi" (2012), "Sirds starp delnām" (2014), "No šūplādes dziļumiem" (2016), "Dzimtas sāga, 1820.-2016." (2016), "Es tev novēlu" (2016), "100 dzejoļi mūsu mīļajai Latvijai".  Šiem izdevumiem pievienojies jaunais dzejoļu krājums "Tikai mīlestība". 


I.Rēdmane pateicās par klātbūtni visiem grāmatas atvēršanas svētku pasākuma dalībniekiem. Daudzi no viņiem dāvinājumā saņēma arī jauno krājumu.


"Ja kādam netika grāmata, piesakieties, es sagādāšu. Nesolu, ka pietiks visiem, jo septiņas grāmatas bija jāsūta Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, bet man piezvanīja galvenā bibliotekāre un palūdza vēl divas, jo krājums iepaticies, un to vēl izliks lasītavā. Tā bija arī ar krājumu "100 dzejoļi mūsu mīļajai Latvijai". Tur prasīja papildus vēl trīs eksemplārus. Man par to prieks un gandarījums. Es nepārdodu savas grāmatas. Es tās dāvinu. Mūsdienās dzejnieks vai rakstnieks nevar palikt bagāts ar naudu, bet tikai ar dvēseles bagātību, ar kuru dalīties ar citiem," sacīja I.Rēdmane.


Dzejas cienītāji sveica Ilgu Rēdmani ar krājuma iznākšanu, vēlot uzrakstīt un izdot arī trīspadsmito grāmatu. Autore grāmatas atvēršanas svētkos saņēma vēlējumus saglabāt radošo garu, ziedus, pašsacerētas dzejas rindas, koralli, kas vēl glabā  Sarkanās jūras siltumu, un daudz labu vēlējumu. Sveicēji uzsvēra, ka viss, ko Ilga Rēdmane paveikusi Ogres kultūras dzīves labā, atbilst Ogres Goda pilsones nosaukumam.


Ilga Rēdmane ir Ogres literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" vadītāja, Ogres Goda pilsone. Šis nosaukums piešķirts 2014.gadā par ieguldījumu Ogres novada kultūras dzīves attīstībā.


Pasākums tika īstenots Ogres Centrālās bibliotēkas pasākumu cikla "Ogrēnieši rada un rāda" ietvaros.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42375

2018. gada 29. septembrī, 19:46, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Apsim • 2018. gada 30. septembrī, 22:07
Tavi vēmieni ir visiem apnikuši.
:) • 2018. gada 30. septembrī, 17:33
Katram talantam ir savi cienītāji. Galvenais neturēt sveci zem pūra un spēt vairāk nekā indīgi komentēt citus! Lai veicas un izdodas!
apsis • 2018. gada 30. septembrī, 11:56
Kas par publiku.Kāda mīlestība?Uz siltām čībām?Kāŗtējā prātu izkūkojusī grafomāne.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet