Atgriezties pie raksta

Ogrē būs skatāma ogrēnieša Edija Pālena fotogrāfiju izstāde "Viss būs labi"

No 4.oktobra līdz 4.novembrim Ogres Vēstures un mākslas muzejā, Brīvības ielā 36, Ogrē, būs skatāma Edija Pālena fotogrāfiju izstāde "Viss būs labi". Izstādes atklāšana notiks 4.oktobrī plkst.18, informē Ogres Vēstures un mākslas muzeja informācijas speciāliste Ieva Arnīte.


 

Politiķu solījumi ir pārņēmuši pilsētvidi. Tie ir skaļi, saucoši un ļoti vilinoši. Daļu no tiem ir iemūžinājis fotoreportieris Edijs Pālens.


Veicot savu ikdienas darbu, strādājot nacionālajā informācijas aģentūrā LETA, Edija Pālena uzdevums ir iemūžināt svarīgākos sabiedriski politiskos, ekonomikas, kultūras un sporta notikumus gan Latvijā, gan ārvalstīs. 


Fotografējot politiskās reklāmas, fotogrāfs piemeklējis īpašus leņķus un perspektīvas, lai attēls nestu vairāk informācijas un liktu cilvēkiem padomāt ne tikai par vārdiem, kas daiļo partiju plakātus un visiem jau gadu desmitiem ir labi zināmi, bet spēt cilvēkiem parādīt šos solījumus plašākā realitātes kontekstā.


Izstādē "Viss būs labi" izstādītajās fotogrāfijās satiekas divas realitātes. Viena, kas ir politiķu solījumi, otra, brīžiem skaudrā patiesība par situāciju mūsu valstī. Papildus šobrīd aktuālajām, 2018.gada vēlēšanu reklāmām, izstādē būs skatāmi arī senāki fotogrāfa darbi, kas ir kā atskats uz agrāk izteiktajiem solījumiem un uz kuriem varam atskatīties ar šodienas pieredzi, izdarot svarīgus secinājumus. Politiskos saukļus un reklāmas, papildina kadri no iepriekšējo gadu vēlēšanu iecirkņiem, kur ikvienam ir bijusi svarīga loma lemt pašu nākotni.


Edijs Pālens ir dzimis Ogrē, ar fotografēšanu nodarbojas kopš aptuveni 2003.gada. Ik dienu ar viņa darbiem ir iespējams sastapties dažādos medijos. Pats fotogrāfs uzsver, ka svarīgi ir zināt, kas un kādēļ tiek fotografēts. Ir jāseko līdzi situācijai valstī un personām, kuras tiek iemūžinātas. Viens attēls, ja tas spēj precīzi attēlot lietas būtību, var aizstāt simtiem citu, kas radīti vienkārši spiežot aparāta pogu bez jebkādas dziļākas domas.


Izstādes atklāšana notiks 4.oktobrī Ogres Vēstures un mākslas muzejā plkst.18, piedaloties izstādes darbu autoram Edijam Pālenam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42387

2018. gada 2. oktobrī, 11:51, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet