Atgriezties pie raksta

Kulakova un Akurateres jubilejas koncerts Ogrē

20.oktobrī plkst. 18 Ogres Kultūras centrā notiks Jura Kulakova un Ievas Akurateres 60 gadu jubilejas tūre "Gandrīz tautasdziesma", ieskandinot arī grupas "Pērkons" jauno, nupat ierakstīto studijas albumu.

Albumā iekļauti gan labi zināmi, jau par folkloru kļuvuši grupas hīti, kas tomēr nekad nav bijuši izdoti, bet skanējuši tikai koncertos, gan mazāk pazīstami skaņdarbi no TV raidījumiem un teātru izrādēm, gan pavisam jaunas Jura Kulakova dziesmas.


""Pērkonam" ir bagātīgs dziesmu klāsts, kas līdz šim palicis ārpus albumiem, dažas pat nekad nav tikušas ierakstītas. Bija pienācis laiks to visu kārtības labad apkopot. Kā jau kopotajiem rakstiem pieklājas, būs gan no dažādu studiju atvilktnēm ir izvilkti noputējuši rokraksti, gan svaigi uz modernākajām tehnoloģijām tapuši ieraksti," saka komponists. "Ar albuma tituldziesmas "7-os no rīta" melodiju nēsājos jau daudzus gadus – savulaik mani uzrunāja kādas latviski tulkotas vācu bērnu grāmatiņas nosaukums. Dziesma ir par dzīvi: septiņos no rīta pasaule ir kārtībā, visas ziepes parasti sākas pēc tam," joko Juris, piebilstot, ka dziesmā "salikta kopā dzeja no  diviem dzejniekiem, kurus māca skolā, un diviem, kurus nemācīs nekad".


Kā uzsver Juris un Ieva, viņu kopīgais jubilejas koncerts "Gandrīz tautasdziesma" izskanēs kā kontrastu pilns muzikāls vēstījums, kurā triumfāli eksistenciāli skaņdarbi, mijoties ar trauslas akustiskās mūzikas izsmalcinātību, caur anarhistiskas ironijas simboliku pāries klasiskajos "Pērkona" rokmūzikas hītos.


Koncerta pirmajā daļā skanēs dziesmas „Mūžs”, „Liepiņa, māsiņa”, „Dzīves pulkstens”, „Lampas un zvaigznes”, „Vanags”, „Kas kait Rīgas meitiņām”, „Reiz zaļoja jaunība”, „Mīlestībā viļņo krūts”, „Baletomānija” un „Mana dienišķā dziesma”, bet otrajā – grupas lielākie hīti „Labu vakar”, „Sapumpurots zars”, „Kāzas”, „Pie baltas lapas”, „Zaļā dziesma”, „Actiņas”, „Mēs pārtiekam viens no otra”, „Slidotava”, „Gandrīz tautasdziesma” un „Ballīte”.


Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42405

2018. gada 4. oktobrī, 11:09, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ciniķis • 2018. gada 4. oktobrī, 19:34
Kulakovs nekad nav skaidrā, citādi tas būtu uzreiz pamanāms.
maija • 2018. gada 4. oktobrī, 16:46
Nebūs skaidrā un vecā akurāt atkal kauks uz nebēdu!
aija • 2018. gada 4. oktobrī, 15:12
Vai Kulakovs būs "skaidrā"

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet