Atgriezties pie raksta

Krapē likti pamati tautas mūzikas instrumentu muzejam Foto

Septembra beigās Ogres novada Krapes pagasta "Krapēs", pateicoties Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansiālajam atbalstam, tika atvērts Tautas mūzikas instrumentu muzejs.

Tajā sakrāti daudzveidīgie seni un tradicionāli latviešu mūzikas instrumenti un sniegta informācija par instrumentu ražotājiem, amatniekiem un spēlmaņiem.


Muzeja idejas iniciatori un īstenotāji ir tautas mūzikas biedrība "Skaņumāja", kuras kodols ir ģimene – Ilmārs Pumpurs un Sandra Lipska. Patiesībā muzejs domāts kā līdzeklis, kur iepazīstināt ar senajiem mūzika instrumentiem potenciālos to spēlētājus. Šo prasmju nodošana tālāk ir viens no tautas mūzikas biedrības "Skaņumāja" galvenajiem uzdevumiem. Nākotnē stendiem paredzēts pievienot QR kodu, ar kura palīdzību muzeja apmeklētāji varētu noklausīties senā instrumenta spēli. Viens šāds kods jau pievienots cītarai.


Muzeja atklāšanā pateicības vārdus teica Publisko un privāto partnerattiecību biedrības "Zied zeme" padomes locekles Ligita Lastmane - "Zelmas maiznīcas" saimniece un Aija Romanovska – Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja.


Senos instrumentus spēlēja Ķekavas muzikantu kopa "Brička", kuras repertuārā bija 19.-20.gs. sākuma ziņģes un mūzika.


Muzeja zāle piemērota dažādiem pasākumiem, nelieliem koncertiem, semināriem mūzikas instrumentu spēles apguvei vai kādām citām nodarbībām.


Ekspozīcija būs nozīmīgs ieguldījums Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma popularizēšanā un saglabāšanā.


Biedrības "Skaņumāja" projekts ""Skaņumājas" tautas mūzikas centrs" īstenots Publisko un privāto partnerattiecību biedrības "Zied zeme" Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 ietvaros. Līdzfinansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai apakšpasākumā "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju". Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42417

2018. gada 6. oktobrī, 08:19, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Sakarība • 2018. gada 6. oktobrī, 13:35
Mārupe. Uzstāda brīvdabas mūzikas instrumentus Datums: 05.10.2018 Izdevums: Rīgas Apriņķa Avīze Rubrika: Novados Šonedēļ Jaunmārupē, priežu mežā iepretim Jaunmārupes Sabiedriskajai ēkai, starp kokiem tiek izvietoti brīvdabas mūzikas instrumenti, veidojot interaktīvu un iedzīvotājiem pieejamu infrastruktūras objektu. 10. oktobrī plkst. 15.00 iedzīvotāji un interesenti tiek aicināti uz Muzikālā parka svinīgo atklāšanu un mūzikas instrumentu ieskandināšanu Mārupes Mūzikas un mākslas skolas pedagogu pavadībā. http://news.lv/Rigas_Aprinka_Avize/2018/10/05/marupe-uzstada-brivdabas-muzikas-instrumentus
Labu! • 2018. gada 6. oktobrī, 13:14
Labu ceļavēju! Taču man interesē, cik koka laviešu stabulīšu veidu iespējams ieraudzīt Izstāžu zālē jeb kā paši lepni nodēvējuši muzejā? Kas tām visām kopīgs?(Tas ļoti aktuāli). Iepriekš paldies!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet