Atgriezties pie raksta

ONKC skatuve atvēlēta ikvienam Foto

Sestdien Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) norisinājās iedvesmas festivāls cilvēkiem ar īpašām vajadzībām "Skatuve ikvienam", ko organizēja biedrība "LUX VIRIDIA".

"Liels prieks jūs visus sveikt mūsu skaistajā un brīnišķīgajā pilsētā! Viss jau vienmēr sākas no idejas, Mūsu novada nevalstiskā organizācija "LUX VIRIDIA" kopā ar Sociālā dienesta darbiniekiem izveidojusi daudz un dažādus pasākumus personām ar īpašām vajadzībām. Vairāki no šiem pasākumiem tapuši par tradīciju. Es ļoti ceru, ka arī šis festivāls kļūs par tradīciju," festivāla atklāšanā sacīja Ogres novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa. "Dalībniekiem novēlu šajā dienā gūt prieku par kopā būšanu, baudīt priekšnesumus, smelties idejas, gūt  gandarījumu par to, ko darāt, bet skatītājiem priecāties par to, ko šie cilvēki ir spējīgi mums sniegt. Viņiem ir vajadzīgs ļoti liels spēks un enerģija, lai to paveiktu. Atbalstīsim viņu un paldies visiem pasniedzējiem, kuri ieguldījuši savu darbu, lai šie brīnišķīgie jaunieši varētu sniegt savus priekšnesumus."


Festivālā bija izteikuši vēlmi piedalīties teju 100 dalībnieku, kuri pārstāvēja 12 kolektīvus no invalīdu biedrībām, dienas centriem, pansionātiem Liepājā, Litenē, Siguldā, Ropažos, Rīgā, Mālpilī un Ogrē, lai izteiktu sevi mūzikā, dejā un teātra mākslā.


Tālākie viesi - Korekcijas un rehabilitācijas centra teātra kolektīvs "Свежий ветер" -  bija ieradušies no Ogres sadraudzības pilsētas Stoļinas, Baltkrievijā.


"Šis festivāls veltīts Latvijas simtgadei, bet kolektīvi sagatavojuši dažādus priekšnesumus. Uz skatuves varēsim vērot Āfrikas mežonīgos ritmus un Francijas šarmu, bet katrs kolektīvs savu priekšnesumu veidojis tā, lai parādītu, ka tas ir ceļš, kas visus atved uz Latviju, lai kopā svinētu Latvijas simtgadi," atklāj festivāla organizatoru pārstāve, biedrības "LYX ViRIDIA" vadītāja Kristīne Eglīte.


Mājniekus festivālā pārstāvēja Dienas centra "Saime" pozitīvo cilvēku teātris "Ārpus robežām", kurā spēlē cilvēki ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem no Ogres un Ikšķiles. Viņi parādīja skatītājiem stāstu par Kvazimodo un Esmeraldu no Viktora Igo romāna "Parīzes Dievmātes katedrāle". Tā ir izrāde, ar kuru 2017.gadā starptautiskajā integratīvā teātra festivālā Viļnā teātris ieguva galveno balvu un pirmo vietu.


Izrāde "Citādais no Notrdamas" tika spēlēta arī pirmajā festivālā "Skatuve ikvienam", kas pērn notika Ikšķilē. Izrādes režisore Zanda Vītola atklāja, ka šim festivālam bija iecerēts parādīt jaunu izrādi, bet dažādu apstākļu dēļ tā nav sagatavota. Radās nepieciešamība atjaunot arī lugas "Citādais no Notrdamas"  iestudējumu, jo galvenās lomas – Esmeraldas – lomas atveidotāja aizbraukusi projām uz ārzemēm, bet viens aktieris devies mūžībā. "Šo izrādi veltām viņa piemiņai," saka Z.Vītola.


Neviens no priekšnesumiem skatītājus neatstāja vienaldzīgus, jo tā mīlestība, kas tika raidīta no šī festivāla skatuves, nav sastopama nekur citur.


Šogad festivāls "Skatuve ikvienam" pārcēlies uz Ogri, un K.Eglīte cer, ka tas kļūs par tradīciju. Festivāls varēja notikt, pateicoties Ogres novada pašvaldības projektu konkursa "R.A.D.I. - Ogres novadam" finansējumam.


"Tas ir finansējums, uz kura bāzes mēs varam veidot šo festivālu, bet ļoti aktīvi iesaistās un mūs atbalsta arī vietējie uzņēmēji no Ogres un Ikšķiles novadiem. Daudzu gadu garumā izveidojusies veiksmīga sadarbība ļauj noorganizēt kvalitatīvu pasākumu," norāda K.Eglīte. Un piebilst: "Loti lielu organizatorisko atbalstu jūtam arī no Ogres novada Kultūras centra. Galvenais, ka no tā visa ieguvēji ir festivāla dalībnieki – cilvēki ar īpašām vajadzībām."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42436

2018. gada 8. oktobrī, 08:40, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ha • 2018. gada 9. oktobrī, 11:32
Viss notiekpa kluso

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet