Atgriezties pie raksta

Ogrē būs skatāma izstāde "Randali"

No 11.oktobra līdz 4.novembrim Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma starptautiskā mākslas plenēra "Līvzeme" tapušo darbu izstāde "Randali" (tulkojumā no lībiešu valodas – jūrmalnieki). 

Šovasar Līvu krastā, Mazirbē, mākslas plenērs "Līvzeme" norisinājās jau sesto reizi, pulcējot vienuviet profesionālus māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ungārijas un Dienvidkorejas. Izstādē būs skatāmi gan šī, gan pērno gadu pleneru laikā tapušie darbi.


Plenēra "Līvzeme" laikā mākslinieki tiek aicināti pētīt un izbaudīt unikālo  dabu, raksturīgo piekrastes kolorītu, jūrmalnieku un lībiešu pēcteču viesmīlību un viņu dzīves ritmu. 


Ciemu iedzīvotāji māksliniekiem uztic ne vien savus pagalmus un puķu dārzus, bet arī dzīves stāstus, kas, īpaši 20.gadsimta skarbo politisko pārmaiņu un karu skarti un ārdīti, cieši saistīti ar visas Latvijas likteni.


Izstādes "Randali" darbos atklājas "Līvu krasta" portrets, kas ir mākslinieciski subjektīva, mūsdienīga  liecība unikālās dabas un vietējās sadzīves procesiem. Šie darbi ir radīti spontāni reaģējot uz laikapstākļiem, vietējo ļaužu sirsnību un pirmā acumirkļa emocionālo iespaidu.


Izstāde ir veltījums Latvijas simtgadei, Latvijas cilvēkiem, kuri vēl sīksti turas pie savas zemes, kopjot un audzējot vērtību tam, kas pieder mums gan kā atmiņas, dzīvesstāsti, gan vide un ainava, kopīgais un vienreizējais - mūsu identitāte.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42459

2018. gada 10. oktobrī, 14:07, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

>:) • 2018. gada 11. oktobrī, 15:50
Peikrītu. Plenērus un mācekļus jau mākslas skolā var skatīties
:) • 2018. gada 11. oktobrī, 15:44
Labprāt Ogrē skatītu vietējos māksliniekus. Māksliniekus un mākslu.
maks • 2018. gada 11. oktobrī, 12:30
Ļuda, mākslai nav robežu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet