Atgriezties pie raksta

Ogres novada skolēni piedalās konkursā "Esam droši uz ielas" Foto

12.oktobrī Ogres sākumskolā notika konkurss "Esam droši uz ielas", kurā piedalījās 4. un 5.klašu skolēni no Ogres novada izglītības iestādēm.

Uz Ogres sākumskolas aicinājumu bija atsaukušās 18 komandas no Ogres 1.vidusskolas, Ogres sākumskolas, Jaunogres vidusskolas, Taurupes pamatskolas, Taurupes pamatskolas Meņģeles filiāles un Suntažu internātpamatskolas-rehabilitācijas centra. Katrā komandā bija četri dalībnieki (2 zēni un 2 meitenes).


"Konkurss "Esam droši uz ielas" tiek rīkots Eiropas Sociālā fonda projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" ietvaros, lai bērni justos droši uz ceļa, pārbaudītu savas esošās zināšanas, prasmes un mācētu sevi pasargāt no dažādām situācijām uz ceļa. Konkursa mērķis ir paaugstināt bērnu zināšanu līmeni satiksmes drošības jautājumos un ceļu satiksmes noteikumos, pirmās palīdzības sniegšanā cietušajam, velosipēda uzbūves un bojājumu novēršanas jautājumos, kā arī pilnveidot velosipēdu vadīšanas meistarību sarežģītās situācijās uz ceļa, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kuros tiek ievainoti vai bojā iet bērni, kā arī veidot skolēnos pareizas uzvedības iemaņas, taktisku un iejūtīgu attieksmi pret citiem satiksmes dalībniekiem ar sacensību palīdzību," norāda Ogres sākumskolas direktores vietniece, projekta koordinatore Valda Bērziņa. 


ESF projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" Ogres sākumskolā tiek īstenots jau otro gadu, un ar tā palīdzību skolēniem tiek nostiprinātas individuālās spējas eksaktajos priekšmetos – matemātikā, dabaszinībās, tehnikā. Skolēni piedalījušies dažādos pasākumos, devušies ekskursijās  uz Latvijas Dabas muzeju un Tērvetes dabas parku, apmeklējuši individuālās nodarbības pie pedagogiem.


Ogres sākumskolā ir ļoti populāra pārvietošanās ar velosipēdu. Skolēni ar velosipēdu brauc arī uz skolu, tāpēc pirms vairākiem gadiem pēc vecāku iniciatīvas tika izveidota velo novietne pie skolas, kur var novietot ap simts velosipēdiem. 


Ogres sākumskolas skolēniem izveidots mobils laukums, kur var trenēties riteņbraukšanā. "Praktisko iemaņu pilnveidošana notiek pavasaros un rudeņos. Skolā darbojas pulciņš "Jaunais satiksmes dalībnieks", bet laukumu var izmantot visi skolēni. Pulciņa vadītājs Arnis Ķierpe ir arī tiesīgs pieņemt eksāmenu velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai. Ja agrāk vienreiz mācību gada laikā aicinājām pārstāvi no Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Ogres nodaļas, tad tagad eksāmenu var nokārtot jebkurā laikā," stāsta Ogres sākumskolas direktores vietniece  Aija Sirsniņa.


Ogres sākumskolas komandas katru gadu ar labiem panākumiem piedalās  CSDD) velosipēdistu sacensībās "Jauno satiksmes dalībnieku forums".


Pēc teorētisko un praktisko uzdevumu veikšanas skolu komandas saņēma tiesnešu vērtējumu un noslēgumā arī balvas – atstarotājus, kā arī nominācijas. Skolēnu komandas vērtēja tiesneši Kalvis Kalniņš, Dinija Dāli, Arnis Ķierpe, Andris Krauja, skolas medmāsa Sandra Kupča, Aija Sirsniņa. Tiesneši izvirzīja arī savu pārbaudījumu favorītus, kuri saņēma T-kreklus ar CSDD simboliku un uzrakstu "Ģērbies koši #brauc CSDDroši".


Suntažu internātpamatskolas-rehabilitācijas centra komanda, kura ieguva titulu "Jautrākā komanda", atklāja, ka ar prieku devušies uz konkursu Ogrē, lai pārbaudītu savas zināšanas un prasmes riteņbraukšanā. 1.-5.klašu audzinātāja Elita Bičevska pastāstīja, ka skolēni šajā centrā mācās no dažādiem novadiem, tāpēc uz skolu ar riteņiem nebrauc, bet to viņi dara savās dzīvesvietās un konkursā iegūtās zināšanas noteikti noderēs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42490

2018. gada 15. oktobrī, 00:03, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet