Atgriezties pie raksta

"Anima Solla" jau 20 gadus pa virsotnēm vien Foto

Savu 20.dzimšanas dienu Ogres novada Kultūras centra lepnums – vokālā grupa "Anima Solla" – piektdien svinēja klausītāju pilnā Mazajā zālē.

Vokālā grupa "Anima Solla" ir mūzikas pedagoģes un diriģentes Mārītes Puriņas izsapņota, izauklēta un arī izskolota, dzimusi 1998.gadā Jumpravā. Kopš 2007.gada "Anima Solla" ir Ogres novada Kultūras centra kolektīvs, kurš nes Ogres un Latvijas vārdu pasaulē, gūstot aizvien jaunas un jaunas uzvaras pašu zemes un starptautiskajos konkursos.


Jubilejas koncerts "Dzied, māsiņa, tu pret mani!" kopīgai muzicēšanai pulcināja ansambļa tagadējās un kādreizējās dalībnieces.


"Jau senie grieķi zināja, ka mūzika ir tā, kas dod dvēselei spārnus. Mums spārnus lidojumam dod mūsu tautas garīgais mantojums – latviešu tautas dziesmu bagātais pūrs, no kura šodien mēs esam izcēluši pašas skaistākās, pašas sev mīļākās dziesmas, kuras mums apdarinājuši mums mīļi komponisti, mūsu labi draugi," koncerta ieskaņā sacīja M.Puriņa.


Jubilejas koncertā dziesmas izskanēja dažnedažādos vokālās grupas sastāvos, bet lai kādas dalībnieces tur būtu, nemainīgs palicis augstais mākslinieciskais līmenis un panākumi visur, kur ņemta dalība. "Anima Solla" koncertējusi Nīderlandē, Vācijā, Austrijā, Francijā, Čehijā, Polijā, Dienvidkorejā un Austrālijā. Ja ir konkurss un tur piedalās "Anima Solla", pārējiem dalībniekiem izredzes uz 1.vietu, Zelta kausu vai Zelta diplomu ir lielas veiksmes jautājums. 


Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa iejutās gan vēstnieces lomā, nesot sveicienus no Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC), no LNKC direktores Signes Pujātes, no Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa, gan apbrīnoja "Anima Solla" vadītājas Mārītes Puriņas spēju noturēt kolektīva izcilo māksliniecisko līmeni tik ilgu laiku. A.Purviņa pasniedza Pateicības rakstu M.Puriņai un panākumiem bagātākajām ansambļa dalībniecēm. Anna Rudzīte ansamblī dziedājusi kopš tā pirmsākuma!


Jubilejas koncertā piedalījās vīru vokālais ansamblis no Čehijas "Gentlemen Singers", vēl reizi apliecinot, ka mūzikas valoda ir māksla bez robežām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42537

20. oktobrī, 19:16, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Kika • 25. oktobrī, 15:34
Man kauns par tevi, Nika!
Aizdevuma piedāvājums un nekustamā īpašuma kredīta līgums sazinieties ar: guichardmarc739@gmail.com • 25. oktobrī, 09:23
Aizdevuma piedāvājums un nekustamā īpašuma kredīta līgums sazinieties ar: guichardmarc739@gmail.com
Aizdevuma piedāvājums un nekustamā īpašuma kredīta līgums sazinieties ar: guichardmarc739@gmail.com • 25. oktobrī, 09:23
Aizdevuma piedāvājums un nekustamā īpašuma kredīta līgums sazinieties ar: guichardmarc739@gmail.com

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet