Atgriezties pie raksta

Lībieši Ogres muzejā

27.oktobrī plkst.13 Ogres Vēstures un mākslas muzejā pulcēsies izstādes "Randali" (jūrmalnieki) mākslinieki, Ungārijas goda konsule Ariana Zupika, Lībiešu savienības vadītāja  Ieva Ernštreite, biedrības "Randalist" vadītāja Veronika Millere un līvu krasta iedzīvotāji.

Izstādē "Randali" ir eksponēti plenēra "Līvzeme" laikā tapušie mākslas darbi. Plenērs "Līvzeme" šogad noticis jau sesto reizi pēc kārtas. Tā laikā mākslinieki no Latvijas, Eiropas un pat Dienvidkorejas tiek aicināti pētīt un izbaudīt unikālo  dabu, raksturīgo piekrastes kolorītu, jūrmalnieku un lībiešu pēcteču viesmīlību un viņu dzīves ritmu. Ciemu iedzīvotāji māksliniekiem uztic ne vien savus pagalmus un puķu dārzus, bet arī dzīves stāstus.


Tikšanās laikā mākslinieki atcerēsies un dalīsies atmiņās par plenērā "Līvzeme" pavadīto laiku, atklājot arī dažus interesantākos stāstus, kas slēpjas aiz katras izstādē apskatāmās gleznas vai grafikas. Šiem mākslas darbiem vijas cauri īpašs jūras krasta un tā iedzīvotāju šarms. Pasākuma laikā šo piekrastes atmosfēru paspilgtinās lībieši, kas uz Ogri mēros tālo ceļu no Dundegas, Mazirbes un Kolkas.


Programmā plānots izrādīt LTV kultūras ziņu redaktores Anetes Lesītes veidoto filmu, kas tika uzņemta šī gada plenēra laikā. Kā goda viesi gaidāmi folkloriste un "Skandinieku" dalībniece Helmi Stalte, Ungārijas goda konsule Ariana Zupika, Lībiešu savienības vadītāja Ieva Ernštreite un biedrības "Randalist" vadītāja Veronika Millere.


Arī Ogres apkārtnē, Daugavas krastos teritorijā no Aizkraules līdz Salaspilij savulaik dzīvojuši lībieši, izceļoties ar bagātīgu materiālo un garīgo kultūru. Šodien par lībiešu klātbūtni Daugavas krastos liecina vien arheoloģiskie atradumi un vietvārdi Ķilupe, Urga, Ikšķile u.c.


Pēc Ogres izstāde ceļos uz citām somugru apdzīvotajām teritorijām – Igauniju un Ungāriju.


Uz pasākumu laipni aicināts ikviens interesents.


Izstāde "Randali" Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma līdz 4.novembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42554

2018. gada 23. oktobrī, 15:24, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet