Atgriezties pie raksta

Simtgades filma "Laika tilti" Ogres muzejā

25.oktobrī plkst.18.30 Ogres Vēstures un mākslas muzejā bez maksas būs iespējams noskatīties dokumentālo filmu "Laika tilti", kas stāsta par Baltijas dokumentālo kino un tā režisoriem – personībām 20.gadsimta 60.gados un šodien.

Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa meditatīvā filma portretē 1960. gadu Baltijas jaunā viļņa kino poētu paaudzi. Apzināti atteikušies no hronoloģiskas faktu izpētes, autori poētiskā dokumentālā kino strāvojuma kopainu atklāj, izmantojot pašu filmas varoņu tēlaino rokrakstu.


"60. gadu sākumā, kad Francijas cinéma vérité pionieri aizsāka jauna reālisma meklējumus, kad sevi aizvien spēcīgāk sāka pieteikt Kvebekas (Kanādā) tiešais kino / direct cinema, Baltijā veidojās dokumentālistu paaudze, kas padomju realitātes ietekmē deva priekšroku romantiskākam skatam uz apkārtējo pasauli. Šī meditatīvā, dzejiskā filma, kuras autoru – latvietes un lietuvieša – rāmie pieskārieni harmoniski mijas ar stilistiski daudzveidīgajiem Baltijas jaunā viļņa darbiem, prasmīgi pārkāpj pieņemtās historiogrāfiskās izpētes robežas un izveido veselas paaudzes dokumentālistu portretu. Rezultāts ir meistarīgs dokumentālās jaunrades ontoloģijas poētiskais traktējums. Jeb kino poēma par kino poētiem." (Martins Horyna, Karlovi Vari Starptautiskā kinofestivāla programmas autors) 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42556

2018. gada 23. oktobrī, 19:59, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet