Atgriezties pie raksta

Dainas Čudares mūžs izskanējis dziesmā Foto

Trešdien Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Mazajā zālē notika diriģentes Dainas Čudares piemiņas koncerts "Dziedot mūžu nodzīvoj'", kura iniciatori ir ONKC jauniešu kora "Impulss" dziedātāji.

"Šodien mēs esam šeit, nevis lai  skumtu, bet lai nosvinētu Dainas dzīvi, kas pavadīta dziedot," piemiņas koncerta ieskaņā teica kora pārstāve Nadīna Rutka. Aicinot koncerta skatītājus, apjautāties blakussēdētājiem, kā viņiem klājas, Nadīna atcerējās, ka Daina vienmēr izrādījusi patiesu interesi un pratusi aprunāties ar cilvēkiem līdzās.


"Katram no mums dzīvē ir dots kāds uzdevums. Dainīte ir izpildījusi savu dzīves uzdevumu, un aizgājusi no mums. Manuprāt viņai bija divi lieli uzdevumi – ģimene un mūzika, caur mūziku dot sevi cilvēkiem un caur mūziku cilvēkus mācīt mīlēt," sacīja ONKC direktore Antra Purviņa. 


Labestība, sirds siltums, mīlestība pret līdzcilvēkiem – tās ir īpašības, ko minēja vai katrs, kurš pazina Dainu Čudari. Līgo svētkos, teju Latvijas simtgades dziesmu svētku priekšvakarā, pārstāja pukstēt diriģentes, mūzikas skolotājas, mātes un vecmāmiņas sirds. Vēl iepriekšējā naktī viņa kopā ar dēla draugiem savā dzimtajā pusē Bērzgalē pie ugunskura dziedāja Līgo dziesmas. Mūžs tā arī noslēdzās ar dziesmu…  


Dziesmas mīlestību tālāk nes viņas nu jau bijušie kolektīvi – koris "Impulss" un Ogresgala Tautas nama jauktais vokālais ansamblis "Saime", kā arī ONKC jauktais koris "Ogre".


Mūzikas mīlestība šūpulī ielikta arī dēlam Matīsam, kurš ir pazīstams ģitāras virtuozs Latvijā un ārpus tās robežām. "Visa mana dzīve ir viņas gaišuma, mīlestības un garīgā spēka virzīta. Viņa caur mūziku iedeva jēgu manai dzīvei. Tā ir īpaša dāvana, par ko es būšu viņai visu mūžu pateicīgs," atklāja Matīss, sakot paldies organizatoriem par piemiņas koncertu.


Muzikālie priekšnesumi, kurus jau bez jau minētajiem kolektīviem, piemiņas koncertā sniedza Ogres Mūzikas skolas Mūzikas teorijas nodaļas pedagogu ansamblis, solisti – Atis Ieviņš, Kristīne Pāže, Didzis Bordo, Matīss Čudars - mijās ar atmiņu stāstiem.


Dainas Čudares darbu jauniešu korī "Impulss" kopā ar Gunitu Bičuli turpina divas jaunas diriģentes  - Jolanta Kalniņa un Ineta Balode. 


Liktenis tā iegrozījies, ka Jolanta Kalniņa sevi var uzskatīt par Dainas skolnieci, jo kopā strādājušas ar Ogres Valsts ģimnāzijas jaukto kori "Gājputni", kur Jolanta bija kormeistare. "Man bija interesanti Dainu vērot kā diriģenti, jo viņa lauza manus līdzšinējos stereotipus, kādam jābūt diriģentam. Viņa bija ne tikai kolēģe, bet arī mana skolotāja. Es viņu saucu par savu kora mammu," teica J.Kalniņa.


Koncertam izskanot ar latviešu tautas dziesmu Alfrēda Kalniņa apdarē "Dziedot dzimu, dziedot augu" kopkora izpildījumā, skatītāji, pieceļoties kājās, godināja pāragri mūžībā aizgājušo diriģenti.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42565

2018. gada 25. oktobrī, 11:52, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Aivars Čudars • 2018. gada 25. oktobrī, 17:59
Liels paldies visiem pasākuma dalībniekiem un atbalstītājiem! Patiesā sirsnība, kas plūda no katra koncerta dalībnieka samitrināja acis mūsu ģimenei un skatītājiem, pašiem koristiem. Vēlreiz paldies! Aivars Čudars

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet