Atgriezties pie raksta

Krapē noslēdzies nodarbību cikls par etnogrāfiju mūsdienu rokdarbos

Krapes Tautas namā oktobrī norisinājās Ogres novada pašvaldības atbalstīts nodarbību cikls "Etnogrāfija kā iedvesmas avots mūsdienu rokdarbiem", informē Krapes Tautas nama vadītāja Elīna Klāsone.

Nodarbības vadīja tekstilmāksliniece Baiba Vaivare, kura tekstilmākslas jomā darbojas jau vairāk nekā 30 gadu, ir grāmatas "Dba krāso, "Dzilna" auž" autore, kā arī vada Limbažu Kultūras nama TLMS "Dzilna" un Skrīveru Kultūras centra studiju "Putnukalns".


Pirmajā nodarbībā tika demonstrēts vizuālais materiāls par un ap etnogrāfiju, kurā uzzinājām, no kādiem elementiem sastāv etnogrāfiskie raksti, kas kopīgs un kas atšķirīgs latviešu tautas etnogrāfijai ar citu tautu etnogrāfiju. Nodarbības vadītāja dalībniekiem rādīja līdzi paņemtos vizuālos materiālus, kuru starpā bija gan latviešu etnogrāfiskie cimdi, gan segas un citi tekstilmateriāli no Āfrikas un citām zemēm. Kā izrādās kopīgo citu tautu etnogrāfijā var saskatīt gana daudz.


Otrajā nodarbībā, balstoties uz katra nodarbības dalībnieku dzimšanas datiem, katrs pats izveidoja savu personīgo rakstu. Apņēmīgākie nodarbības dalībnieki izveidoja šablonu savam personīgajam rakstam, ko nākamajā nodarbībā izmantoja apdrukājot kokvilnas maisiņus, bet visi pārējie ļāvās iedvesmai un gatavoja spiedogus, kas nu kuram šķita sirdij tuvāks. Šīs nodarbības noslēgumā izveidotos spiedogus izmēģinājām uz aploksnēm un katrs nodarbības dalībnieks mājup devās ar personalizētām aploksnēm.


Trešajā nodarbībā, kas bija arī cikla "Etnogrāfija kā iedvesmas avots mūsdienu rokdarbiem" noslēguma nodarbība, ar audumu apdrukas krāsām veidojām katra savu vizuālās mākslas darbu uz kokvilnas auduma maisiņiem. Baiba Vaivare atklāja kā ar vienkāršiem līdzekļiem radīt brīnišķīgus darbus.


Nodarbību ciklā dalībnieki apguva jaunas prasmes, iemaņas, kā arī iedvesmu turpmākajiem rokdarbiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42577

2018. gada 26. oktobrī, 18:30, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet