Atgriezties pie raksta

Lauberieši izrāda lielu interesi par Latvijas vēsturi Foto

26.oktobrī Lauberes bibliotēkā pulcējās vietējie iedzīvotāji, lai izzinoša pasākuma ietvaros tiktos ar vēsturnieku un rakstnieku Jāni Ūdri un Ogres Vēstures un mākslas muzeja vēstures speciālisti Santu Šusteri.

Rakstnieks un vēsturnieks Jānis Ūdris iepazīstināja pasākuma viesus ar savām septiņām sarakstītajām grāmatām. Autors raksta romānus par mums visiem Latvijā pazīstamām personībām, piemēram, Kārli Ulmani, Gunti Ulmani, Zigfrīgu Annu Meirovicu.


Pēc grāmatu sižetu un sava domu gājiena rakstīšanas procesā atklāšanas, ikvienam bija ekskluzīva iespēja uzdot autoram sev interesējošos jautājumus, kas bija radušies lasot autora grāmatas vai viņa stāstījuma laikā. Atbildot uz skatītāja jautājumu - cik patiesi un vēsturei tuvi ir rakstnieka darbi, Jānis Ūdris nekautrējās atzīt, ka vēstures faktiem visprecīzākais ir darbs par Zigfrīdu Annu Meirovicu, tomēr rakstot romānus un cenšoties iztēloties sevi kādreizējo personību vietā, brīžiem iztēle ņem virsroku un vēsturiskie romāni iegūst jaunas aprises, kas atsvešinās no patiesās vēstures, bet kļūst tuvāki lasītājiem, ieraujot tos interesantās fantāzijas un pagātnes pārdomās.


Pēc rakstnieka uzstājās Ogres Vēstures un mākslas muzeja vēstures speciāliste Santa Šustere, kas prezentēja savu pētījumu par šaursliežu dzelzceļu maršrutā Ogre – Laubere. Izsekojot kartei pa pēdām, kur kādreiz gājis bānītis, caur fotostāstu Santa Šustere iepazīstināja klausītājus ar dzelzceļa vēsturi un funkcijām. Galvenokārt, dzelzceļš kalpojis kokmateriālu pārvadāšanai, tomēr ik pa reizei notikuši arī izpriecas braucieni. Vietējie iedzīvotāji no Ogres devušies ar bānīti ārpus pilsētas pakaļ meža veltēm. Šobrīd no šaursliežu dzelzceļa palikuši tik vietām redzami senie uzbērumi, kur kādreiz stiepušās sliedes un kursējis bānītis.


Pēc izzinošajiem stāstījumiem sekoja kafijas pauze ar vietējo zemnieku labumu degustācijām, kuras laikā paralēli digitāli bija iespējams apskatīt šī gada maijā notikušās fotoakcijas "Viena diena Ogres novadā" Lauberē uzņemtās bildes, kā arī apskatīt bibliotēkā esošo foto izstādi "Laubere – Latvijai 100".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42586

2018. gada 29. oktobrī, 12:06, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet