Atgriezties pie raksta

Somugru mūzika un sklandrauši izstādē "Jūrmalnieki" Foto

27.oktobrī Ogres Vēstures un mākslas muzejā viesojās izstādes "Randali" ("Jūrmalnieki") mākslinieki, organizatori un Līvu krasta iedzīvotāji no Kolkas un Mazirbes.

Iztāde "Randali" ir vairāku gadu notikušā mākslas plenēra "Līvzeme" rezultāts, kura laikā mākslinieki dodas uz Mazirbi, lai sadarbojoties ar vietējiem iedzīvotājiem un lībiešu biedrību "Randalist" vairāku dienu garumā iemūžinātu līvu pēcteču portretus un jūras krastam raksturīgās ainavas. 


Pulcējoties Ogres muzejā, izskanēja pateicības gan māksliniekiem, gan organizatoriem, gan sirsnīgajiem piekrastes iedzīvotājiem, kas ielaida plenēra laikā māksliniekus savu māju pagalmos un piekrita tapt iemūžināti gleznās. Mākslinieki dalījās iespaidos par plenēra laikā piedzīvoto.


Vislielāko atsaucību un skaļus aplausus pasākumā ieguva LTV kultūras ziņu redaktores Anetes Lesītes un LTV operatora Igora Tūna šīs vasaras laikā uzņemtā filma, kas atskatījās uz aizvadīto plenēru un izsekoja mākslinieku radošajam procesam un iemūžināja mirkļus, kuros redzams kā top izstādē apskatāmie darbi. 


Māksliniece Agnija Ģērmane izteicās, ka sadarbība ar filmas veidotājiem bijusi ļoti veiksmīga pieredze, veicot savu darbu, operatora klātbūtne pat esot piemirsusies, kas ļāvusi visiem justies brīvi un nepiespiesti  nodoties mākslai. 


Īpašu lībisko noskaņu pasākuma sākumā ieskandināja tradicionāli somugru mūzikas ritmi, bet vēlāk visus priecēja no Kurzemes atvesti pašceptie sklandrauši. 


Krāsainā un dzīvespriecīgā izstāde "Randali" jeb "Jūrmalnieki" ir apskatāma vēl tikai līdz šīs nedēļas beigām, 4.novembrim, tad tā dosies uz Igauniju un vēlāk uz Ungāriju. 


Aicinām nākt uz muzeju un smelties pozitīvas emocijas un labu garastāvokli, skatot saulainās vasaras laikā tapušos darbus!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42603

2018. gada 31. oktobrī, 00:00, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

īnta • 2018. gada 31. oktobrī, 10:52
Paldies par brīnišķīgo pasākumu27. oktobrī. Guvu tik daudz pozitīvu emociju no gaišiem, spēcigiem, labu domu un darbu pārpilniem cilvēkiem, kas tika kopsavilkumā parādīts skaistajā, laimes hormona. un labvēlības gaistnes videofimiņā Paldies, veiksmi, radošu darbu turpmāk, kas mūs tik ļoti iepriecina.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet