Atgriezties pie raksta

VPII "Ābelīte" Ogresgalā atzīmē 50 gadu jubileju Foto

27. oktobra vakarā Ogresgala Tautas namā svētku noskaņā tika atzīmēta Ogresgala VPII "Ābelīte" 50 gadu jubileja. 

Šogad, kad Latvijas Valsts atzīmē savu simtgadi, arī Ogresgala bērnudārzam šis ir nozīmīgs gads – aprit 50 gadi, kopš Ogresgalā tika dibināta vispārējā pirmsskolas izglītības iestāde "Ābelīte".


Atzīmējot nozīmīgos 50 gadu svētkus, tika godinātas šīs iestādes vadītājas, visi darbinieki, sveikta esošā vadītāja Līga Zaķe, kura iestādē strādā kopš 1983. gada 1.septembra un to vada kopš 2015. gada februāra.


Vadītāja ir pārliecināta, ka "Ābelītē" mācās jaukākie un mīļākie mazie ķipari, kurus audzina atsaucīgi un atbildīgi vecāki, ir lielisks kolektīvs – radoši, atbildīgi, darbīgi, savas vietas un valsts patrioti. "Paldies par cilvēcību, paldies par atbildību, paldies par labestību un mīlestību. Es pateicos katram cilvēkam, ar ko mani kopā ir savedis liktenis. Vieniem pateicos par palīdzību un atbalstu, citiem par piemēru, kādam par pieredzi, dažiem vienkārši par to, ka jūs esat un tad, kad visvairāk vajag," saviem kolēģiem ir pateicīga "Ābelītes" vadītāja L.Zaķe.


Svētkos "Ābelītes" darbiniekus sveica arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, kurš par mūža darbu šajā iestādē Tatjanai Bērziņai, Anitai Ozoliņai, Nadeždai Protizānei, Mārītei Levkānei un Līgai Zaķei pasniedza pašvaldības Atzinības rakstu.


Siltus sveicienus, daudz laba vēlējumus un sarūpētās dāvanas jubilāriem pasniedza arī Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte, izglītības darba speciāliste Evija Slise, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Ogres starpnovadu arodorganizācijas vadītāja Velga Kalniņa, Ogresgala pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Čiščakova, tuvākie kaimiņi – Ogresgala Tautas nams un Ogresgala pamatskola, bērnudārza "Ābelīte" audzēkņu vecāki, novada pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājas, citi draugi un atbalstītāji.


Nedaudz par bērnudārza vēsturi


1968.gada oktobrī Ogres dārzkopības izmēģinājumu stacijas (ODIS) vecā kantora ēkā tika atvērtas divas grupiņas, kurās bērni pavadīja visu nedēļu. Paplašinoties ražošanai un pieaugot strādājošo skaitam, radās nepieciešamība pēc plašākām telpām. Ar ODIS direktora Kārļa Strazdiņa atbalstu 1981.gadā tika nodots jaunais bērnudārzs Nākotnes ielā 3. Jaunajā ēkā bija iespēja uzņemt 140 bērnus, un tajā darbu uzsāka sešas dažāda bērnu vecuma grupiņas. Par bērnudārza vadītāju sāka strādāt Valentīna Dzene. Bērnudārzam tika dots skanīgais vārds "Ābelīte" par godu toreizējās saimniecības augļkopības nozarei.


Laikā, kad Latvija atguva neatkarību, "Ābelītei" tas atnesa skaudras pārmaiņas. 1992.gadā ODIS tika reorganizēts un izglītības iestāde nodota Ogresgala pagasta padomes valdījumā. Dramatiski samazinoties bērnu skaitam, viena pēc otras tika slēgtas bērnudārza grupiņas. Pāris gadus "Ābelītē" darbojās tikai viena grupiņa, un telpās mācības uzsāka Ogresgala pamatskolas jaunākās klasītes. Šajā gadu desmitā iestādi vadīja Aiza Tīsa.


2002. gadā, turpinoties pārmaiņām valstī, mainījās arī izglītības iestāde. Izveidojoties Ogres novadam, "Ābelīte" kļuva par Ogres novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi. 2004. gadā iestādē darbojās jau 4 grupas, no kurām viena bija diennakts grupa. Šajā posmā bērnudārzu vadīja Iveta Valaine.


Viss dzīvē plūst un mainās. Šobrīd bērnudārzā atkal darbojas visas 6 grupas, kuras apmeklē 116 bērni. Vienā no grupām tiek praktizēta Montessori apmācību metode. Pēdējos desmit gados "Ābelītē" notikusi darbinieku paaudžu maiņa, un iestādē lepojas, ka pedagogu vidējais vecums tajā ir tikai 35 gadi! "Ābelīte" ir ieguvusi Pedagogam draudzīgākās izglītības iestādes titulu, kā arī ir vienīgā pirmsskolas izglītības iestāde novadā, kas ieguvusi EKO skolas nosaukumu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42606

2018. gada 31. oktobrī, 09:05, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Lūgums • 2018. gada 6. novembrī, 22:18
Lūgums ogrenet.lv izdzēst šos komentārus zem šī raksta, jo kā izskatās, tad komentētāji nezin kas ir morāles, ētikas un pieklājības normas, PALDIES!
... • 2018. gada 6. novembrī, 09:20
būrim - vienkārši pretīgs komentārs, diez kas tu esi pēc profesijas, bet par savu komentāru smagi maldies, viņa tur nav apkopēja, bet gan medmāsa
būris • 2018. gada 1. novembrī, 08:53
vai kāds vēl atceras "'Abelītē" odiozo un slinko medmāsu... ? šodien viņa ir apkopēja Ikšķiles bērnudārzā un slinko tāpat.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet