Atgriezties pie raksta

"Pūt, vējiņi" - emocionāls koncertstāsts Latvijai

Aprit desmitais gads, kopš "Producentu grupa 7", stiprinot latvisko identitāti, rīko koncertu ciklus "ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā". Tādēļ valsts simtgades svētku mēnesī pie skatītājiem dosies jauns, emocionāli piesātināts koncertstāsts "Pūt, vējiņi", pirmo reizi izskanot 13.novembrī Ogres Kultūras centrā.

Koncertuzveduma centrālās ass pamatā izraudzīta par Likteņupi dēvētā Daugava. Kā liela un pilnasinīga artērija tā plūst cauri mūsu zemei un vēsturei, atgādinot gan par iznīcināto un zaudēto, gan saglābto un izcīnīto, un vienmēr esot kopā ar Dieva svētīto tautu, kas mīt tās krastos. "Pūt, vējiņi" būs iedvesmojošs stāsts par cilvēka garu un spēku, par Daugavu un jūru, par tiltu starp vakardienu un šodienu, likteņiem un attiecībām, kas izskanēs Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Kārļa Lāča, Ulda Marhilēviča un daudzu citu komponistu melodijās, kā arī latviešu tautas dziesmu apdarēs. 


Kā stāsta koncerta producents Aigars Dinsbergs, "paspilgtinot mūsu stāsta filozofisko ideju, skatuves scenogrāfijā līdztekus video projekcijām un citām gaismas spēlēm tiks izmantoti spēcīgi izteiksmes līdzekļi - spoguļi. Spogulis kā netveramības un mistikas simbols, mūsu iekšējās pasaules atspoguļojums, kā citas realitātes rādītājs pašam vērotājam. Redzams un neredzams, iedomu un klātesošs...".


Koncertstāstā "Pūt, vējiņi" piedalīsies jau skatītāju iemīlētie dziedātāji Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Anmary, pirmo reizi projektam pievienojušies skanīgo balsu īpašnieki Atis Ieviņš, Miks Dukurs, Ginta Krievkalna, aktieris, folklorists, vīru kopas ‘Vilki’ dalībnieks Edgars Lipors un jauna, talantīga dziedātāja no Rīgas Doma kora skolas Elizabete Lukaševiča. Instrumentālās grupas sastāvā redzēsim Kristapu Krievkalnu, Edgaru Kārkli, Ēriku Upenieku, Armandu Treilihu, Miķeli Vīti, bet koncerta horeogrāfija nodota Annikas Andersones un deju studijas "Benefice" dejotāju pārziņā. 


Pirmajam koncertstāstam "Pūt, vējiņi" 13.novembrī Ogres Kultūras centrā sekos koncerti Latgales vēstniecībā "Gors" (14.11.), Vidzemes koncertzālē "Cēsis" (16.11.), Liepājā, OC Rožu zālē (17.11.), Siguldas novada KC (22.11.), Valmieras kultūras centrā (23.11.), Jelgavas kultūras namā (24.11.), Alūksnes kultūras centrā (25.11.), Rīgā, VEF Kultūras pilī (27.11.), Aizkraukles kultūras namā (28.10.), Līvānu KC (29.11.), Ādažu KC (30.11.) un Kalnu KN Nīgrandē (1.12.).


Izsludināts arī papildkoncerts 20.oktobrī Rīgā, VEF Kultūras pilī.


Biļetes iepriekšpārdošanā jau šobrīd nopērkamas "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā. 


Iepriekšējos gados šī cikla ietvaros klausītājus priecēja programmas "Mana dziesma Latvijai", "Latviešu kino un teātra zelta dziesmas", "Brīvās Latvijas dziesmas", "Manas tautas dziesmas", "Manai Dzimtenei", "Es savai Tēvzemei", "Manas Tautas Likteņdziesmas" un "Dod, Dieviņi".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42619

2018. gada 1. novembrī, 12:38, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

inga • 2018. gada 14. novembrī, 07:24
un kuri laimīgie tika uz koncertu konkursā?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet