Atgriezties pie raksta

Meņģelē Valsts svētkus svinēs ar savu tautas tērpu un jostu

Lai godam un cienīgi, lepni un priecīgi atzīmētu un svinētu Latvijas valsts simto gadadienu, Meņģelē 17. novembrī plkst. 13 notiks kultūras pasākums "Meņģeles stāsts Latvijas simtgadei". 

Latvieši jau izsenis bijuši dziedātāju un dejotāju tauta, arī meņģelieši vienmēr godā turējuši kultūras tradīcijas. 


Šobrīd vairāki Meņģeles bērni mācās mūzikas skolās, apgūstot flautas, klavieru, ksilofona un bungu, klarnetes, vijoles, ģitāras instrumentu spēli. Tāpēc pasākuma apmeklētājiem būs iespēja redzēt vienkopus jaunos mūziķus, kuri tiks apskaņoti ar projekta ietvaros iegādāto tehniku. Performancē piedalīsies un ar savu stāstījumu un dzeju papildinās arī Meņģeles pamatskolas skolēni.


Ceļā uz Latvijas simtgadi Latvijas Nacionālais kultūras centrs uzsāka projektu "Katram savu tautastērpu". Latviešiem tautas tērps ir tautas kultūras kods un nacionālās identitātes simbols. Tikai neilgu laiku atpakaļ noskaidrojies, ka Meņģelei ir savs brunču audums un pat sava josta. Aizsākums iestiepjas vismaz simt gadu senā pagātnē, kad tā atrasta Meņģeles apkārtnē. Tāpēc šo kultūrvēsturisko mantojumu īpaši godināsim pasākumā, bet turpmāk to būs iespēja apskatīt klātienē Meņģeles muzejā.


Kultūras pasākuma noslēgumā aktiera Jura Hirša muzikāls sveiciens.


Pasākums tiek organizēts biedrībai "MĒS attīstība" sadarbībā ar Meņģeles Tautas namu un Meņģeles pamatskolu.


Projekts īstenots Ogres novada pašvaldības projektu konkurss "Radoši- Aktīvi–Darbīgi-Izglītojoši-Ogres novadam!" ietvaros.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42642

2018. gada 5. novembrī, 10:35, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet