Atgriezties pie raksta

Ogres Teātra telpu atklāj ar pirmizrādi Foto

4.novembra vakarā tika svinīgi atklāta nesen izveidotā Ogres Teātra telpa, kuras saimnieki – Ogres Tautas teātris – sveica skatītājus ar Antona Čehova lugas "Ivanovs" pirmizrādi.

"Ogres Teātra telpas atklāšana notiek zīmīgā laikā – Valsts svētku mēnesī, kad Latvijai svinam simto dzimšanas dienu. Arī Ogrei šogad ir 90 gadu jubileja, un tā ir dāvana Ogrei un mūsu cilvēkiem. Ogrē ir brīnišķīgs teātris ar augstu māksliniecisko līmeni, kam vajadzīgas savas telpas. To novērtēja un atbalstīja arī Ogres novada pašvaldība. Esmu pārliecināta, ka šī telpa uzsāks savu dzīvi, būs piepildīta ar augstvērtīgu saturu, un mēs šeit piedzīvosim brīnišķīgas izrādes un notikumus," sacīja Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa.


Portālam "OgreNet.lv" bija iespēja piedalīties izrādes mēģinājumā un vērot radošo procesu.


"Mums ir visi iemesli, lai mēs justos laimīgi, jo mums ir spēcīgs aktieru kolektīvs, kas var iestudēt Čehovu, mums ir pašiem sava zāle, mums ir vadība – Ogres novada Kultūras centrs un Ogres novada dome -, kas mūs saprot un atbalsta. Spriežot pēc biļešu tirdzniecības rādītājiem, mums ir arī savs skatītājs. Ko vēl var vēlēties?," atklāja Ogres Tautas teātra režisors Jānis Kaijaks.


Ogres Tautas teātra prezidente un ilggadējā aktrise Lauma Straume atzina, ka jaunās telpas ir bonuss, kas liek saņemties un strādāt vēl labāk, nekā līdz šim: "Telpas ir fantastiskas, mēs varam patstāvīgi plānot mēģinājumus, nav jāsaskaņo ne ar vienu. Pirms tam uz Lielās skatuves varējām mēģināt tikai katru otro pirmdienu, jo bija jādalās ar citu kolektīvu, Tāpēc nācām uz mēģinājumiem svētdienās." 


Ogres Tautas teātrī spēlē 30 aktieru. Nesen kolektīvam pievienojies Andris Krauja, kurš jau iejuties Ogres Tautas teātrī un ieguvis arī galveno – Ivanova – lomu izrādē "Ivanovs". Aktieris atklāja, ka nav jāpiedzīvo cits laikmets, šajā gadījumā 19.gadsimta Krievija, lai izprastu lugā risinātās problēmas. "Šīs problēmas joprojām aktuālas ir arī mūsdienās. Cilvēkiem, kas ir apkārt Ivanovam, piemīt  īpašības, kas raksturīgas arī mūsdienu sabiedrībai. Kaut vai, piemēram, aprunāšana. Nevar teikt, ka tas bija toreizējā Krievijā, un vairs nav aktuāli. Tas ir aktuāli arī mūsdienas," teica A.Krauja.


Tie teātra mīļotāji, kas nepaguva noskatīties pirmizrādi, varēs to izdarīt 10.novembrī. Izrādes sākums plkst. 19.


A.Čehova “Ivanovs” uzsācis ceļu pie skatītājiem, un Ogres Tautas teātris jau plāno darbu pie Džeja Alena lugas "Četrdesmit karātu" iestudējuma, kas būs veltīts Ogres Tautas teātra aktrises Astras Kolbergas jubilejai. 'Tā būs atšķirīga izrāde no iepriekšējām, liriska, bet komēdija," atklāja J.Kaijaks. Izrādi skatītāji redzēs nākamā gada pavasarī.


Jaunā Teātra telpa Ogres Tautas teātrim sniedz vēl nebijušas iespējas – ne tikai patstāvīgi plānot mēģinājumus, bet arī izrādes. "Mēs sāksim veidot repertuāru, un par to savlaicīgi informēsim skatītājus. Teātra repertuārā atgriezīsies Oskara Vailda luga "Cik svarīgi būt nopietnam". Ja būs skatītāju interese, arī Henrika Ibsena "Bernika projekts"," solīja J.Kaijaks. 


Atgādinām, ka abi iestudējumi Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē "Gada izrāde" (H.Ibsena “Bernika projekts - 2015. gadā, bet O.Vailda "Cik svarīgi būt nopietnam"- 2016.gadā) tika atzīti par veiksmīgajiem un J.Kaijaks saņēma Gada režisora titulu.


Ogres Teātra telpā būs iespējams noskatīties arī viesizrādes. Vienlaikus ir iespējams uzņemt aptuveni 80 skatītāju. Pirmizrādē, kuru vēlējās noskatīties daudzi Ogres Tautas teātra cienītāji, zāle bija pārpildīta. 


"Paldies visiem, ka mēs bijām šovakar kopā!. Šodien piepildījies liels sapnis, jo mums ir talantīgi aktieri, mums ir šī zāle, kā arī ievērojams atbalsts no Ogres novada domes un no Ogres novada Kultūras centra," pēc pirmizrādes teica režisors Jānis Kaijaks. Režisors īpaši pateicās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim, Ogres novada Kultūras centra direktorei Antrai Purviņai un  Ogres Teātra telpas projektu vadītājai Dacei Tribockai.


Kolēģus ar pirmizrādi sveica arī tie aktieri, kuri šajā izrādē nepiedalās, bet kuriem, kā viņi paši atzina, bija bauda skatīties izrādi no malas un smelties idejas no Čehova daiļrades.


Pēc izrādes skatītāji tika aicināti ne tikai novērtēt iestudējumu, bet arī dalīties iespaidos, kā jūtas jaunajā teātra telpā, lai varētu šo telpu arvien vairāk iedzīvināt un lai atkal būtu vēlēšanās nākt ciemos uz vietu, kurā mēs meklējam atbildes uz sev būtiskiem jautājumiem, domājam un jūtam visi kopīgi, kur cilvēks sarunājas ar cilvēku par to, kas ir svarīgs mums visiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42646

2018. gada 5. novembrī, 18:45, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Harijs • 2018. gada 6. novembrī, 14:25
Kad būs redzamas nākamās izrādes?
Andris • 2018. gada 6. novembrī, 11:48
Labāk būtu iekšpagalmus sataisījuši!
Sesks • 2018. gada 6. novembrī, 10:36
Vispār jauks notikums, un labs uzrāviens Ogrei! Lai nu veicas aktieriem tālākā izaugsme!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet