Atgriezties pie raksta

Izdota grāmata "Ogres novada kultūrvēstures pieminekļi"

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, pēc Ogres novada pašvaldības pasūtījuma ir tapusi grāmata "Ogres novada kultūrvēstures pieminekļi".

Grāmatu izveidojis autoru kolektīvs vēstures doktora Jura Urtāna vadībā.


Katrā mūsu valsts novadā atrodas gan apzinātas, gan pagaidām vēl nezināmas vēstures liecības. Arī Ogres novads ir bagāts ar kultūrvēsturiskām vērtībām – gan ar senākiem un ne tik seniem laikiem saistītām, gan izpētītām un ierindotām kultūrvēsturisko pieminekļu sarakstā, gan tādām, par kurām ziņu ir maz vai pat nemaz un kuru izzināšana ir laika jautājums.


Jaunā grāmata ir vērtīgs uzziņu avots par Ogres novada kultūrvēsturiskajām vērtībām – par konkrētām vietām, par konkrētiem vēsturiskiem pieminekļiem, kas vēstures gaitā radušies cilvēku darbības rezultātā.


Katram cilvēkam ir savas saknes. Latviešu tautai saknes ir Latvijas zemē, kurā savas pēdas ir atstājuši gan pamatiedzīvotāji, gan svešas ciltis un tautas. Latvijas zeme glabā daudz noslēpumu, un arheologiem ir plašs darbalauks šo noslēpumu izzināšanā, papildinot latviešu tautas vēstures lappuses un savu vēstījumu nododot nākamajām paaudzēm.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: "Mēs nedrīkstam no savas valsts un tautas vēstures neko izsvītrot vai ļaut pazust aizmirstībā. Arheologi un vēstures pētnieki dara ārkārtīgi nozīmīgu darbu, lai tas nenotiktu. Paldies Urtāna kungam un visiem šīs vērtīgās grāmatas autoriem!"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42736

2018. gada 16. novembrī, 10:42, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Lunis • 2018. gada 16. novembrī, 19:30
Ooo skaista grāmata :)
Andris • 2018. gada 16. novembrī, 15:11
Labāk būtu iekšpagalmus sataisījuši!
Andris • 2018. gada 16. novembrī, 15:11
Labāk būtu iekšpagalmus sataisījuši!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet