Atgriezties pie raksta

Latvijas simtgadē krapieši vienojas kopīgā dziesmā Foto

Krapē Latvijas simtgades pasākums "Mūsu Latvijai -100!" tika atzīmēts 16. novembra vakarā Krapes Tautas namā.

Klātesošos uzrunāja Krapes pagasta pārvaldes vadītāja Inese Sandore, kura vēlreiz atgādināja, ka Latvija – tie ir tās ļaudis, kuri šajā zemē dzīvo, veido ģimenes, audzina bērnus, būvē mājas un rotā un kopj savas sētas, stāda ozolus, un visus šos ļaudis vieno šī zeme, Latvija.


Krapes Tautas nama vadītāja Elīna Klāsone atklāja, ka, domājot par šiem svētkiem, radusies ideja Latvijas 100.dzimšanas dienai par godu radīt pasākumu, kurā piedalīties ir aicināts ikviens Krapes iedzīvotājs, kopīgi dziedot un spēlējot instrumentus, un šī ideja arī īstenojās, turklāt ar lielu biedrības "Skaņu māja" atbalstu un iesaistīšanos. Sandra Lipska un Ilmārs Pumpurs ar ģimeni arī sniedza savu koncertu, pirms tam atklājot, ka viņus vieno aizraušanās ar tautas mūzikas spēli un instrumentiem, un aicināja ikvienu apmeklēt biedrības radīto tautas mūzikas instrumentu muzeju tepat Krapē, kurā ļauts iepazīties ar ekspozīciju un iemēģināt roku arī šo instrumentu spēlē. 


Pēc koncerta Krapes pagasta ļaudīm paldies par paveikto šajā gadā teica un aktīvākos krapiešus sveica I.Sandore. Pateicību saņēma Krapes luterāņu draudze par ieguldīto darbu torņa atjaunošanā, biedrība “Skaņu māja" par ieguldīto darbu tautas mūzikas instrumentu tradīciju saglabāšanā, par tautas mūzikas instrumentu muzeja atvēršanu un saņemto augsto novērtējumu, saņemot "Laiks Ziedonim” apbalvojumu novadpētniecības nominācijā "Kedas".


I.Sandore pateicās arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim par atbalstu Krapes baznīcas torņa atjaunošanā un aktīvo darbu, lai Krapē tiktu noasfaltēts autoceļa V996 grants posms.


Pagasta pārvaldes vadītāja pateicās arī Ogres novada pašvaldības organizētā konkursa "Ogres novada sakoptākā lauku sēta" dalībniekiem. Šajā konkursā 1.vietu ieguva lauku sētas "Asni" saimnieki Sandris Dzērve un Evita Uzulniece, Evitas vecāki Inese un Valdis, savukārt 2.vietu – "Laimiņu" saimnieki Marija un Modris Nesteri. Konkursā piedalījās arī Tatjana Pampova (saimniecība "Strautiņi") un Jānis Bodnieks (saimniecība "Rudeņi"). Pateicību saņēma arī Zita un Andris Krastiņi, biedrība "Skaņu māja" un Vineta Grīnberga par piedalīšanos Ogres pilsētas svētkos, pārstāvot Krapes pagastu. 


Par atbalstu un sadarbību ikdienā un svētkos pateicās arī Madlienas vidusskolas Krapes filiāles vadītāja Judīte Hmeļņicka un skolas skolēni, kuru radītās dāvaniņas saņēma I.Sandore, skolas šoferītis Jānis Dzenis, biedrība "Skaņu māja" un "Ģimenes darbnīca", Krapes dzirnavu saimnieki Jānis un Vineta, Krapes skolas absolvente Paula Kļaviņa par pētniecības darbiem, kas veltīti Krapes skolai un Krapes pagastam.


Krapiešiem par atbalstu biedrības "Ģimenes darbnīca" ikdienas darbā pateicās arī tās vadītāja Laimdota Kļaviņa.


Sirsnīgais pasākums noslēdzās ar dziesmu "Pie Dieviņa gari galdi" un kopīgu svētku kūku maltīti, turklāt to bija veselas četras!, ko bija sarūpējusi L.Kļaviņa un Krapes Tautas nama vadītāja Elīna Klāsone.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42759

2018. gada 19. novembrī, 23:55, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Lula • 2018. gada 21. novembrī, 20:06
Ļoti patika pasākums. Paldies!!!
aha • 2018. gada 21. novembrī, 08:40
Suntaži - suntažieši.
gari galdi • 2018. gada 21. novembrī, 05:02
Krape - krapieši, Ogre - ogrieši

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet