Atgriezties pie raksta

Ogres muzejam piešķirts kultūrkapitāla fonda finansējums Foto

Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursā Ogres Vēstures un mākslas muzejs saņēmis finansējumu otrā muzeja rakstu krājuma sagatavošanai 4000 EUR apjomā, informē muzeja direktore Evija Smiltniece.

2015.gadā nāca klajā Ogres novada kultūrvēsturei veltītā rakstu krājuma "Ogres muzeja raksti" pirmais sējums. Izdevums guvis atsaucību gan Ogres novada iedzīvotāju vidū, gan visas Latvijas mērogā, jo atspoguļoto tēmu loks raksturoja arī būtiskas Latvijas vēsturisko notikumu norises. Pozitīvas atsauksmes tika saņemtas arī no vēstures nozares profesionāļu vidus. 


Otrā rakstu krājuma tematika saistīta ar Ogres pilsētu, jo šogad Latvijas simtgadē Ogre atzīmē 90 gadu jubileju. Tomēr apskatāmo jautājumu loks uzskatāmi raksturos arī nozīmīgus Latvijas vēstures notikumus, ienesot jaunas atziņas kopējā Latvijas vēstures kopainā. Arī otrajam izdevumam būs populārzinātnisks raksturs ar bagātīgu vizuālo materiālu. Lai nodrošinātu izpētes tēmu daudzveidību izdevuma sagatavošanā līdz ar muzeja speciālistiem piesaistīti arī citu institūciju pētnieki, tiks apkopoti 11 dažādu autoru pētījumi. 


Rakstos ietverto tēmu loks un hronoloģiskās robežas būs visai plašas un daudzveidīgas. Sākot ar 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta sākuma Ogres kūrorta pirmsākumiem veltītajiem pētījumiem, beidzot ar  padomju un jaunāko laiku vēstures lappusēm veltītajiem rakstiem. Vairāki raksti iepazīstinās ar svarīgām Ogres pilsētas  norisēm starpkaru periodā.


Rakstu krājums ļaus izsekot Ogres pilsētas izaugsmei no 20.gs sākuma līdz mūsdienām un labāk izprast, kāpēc pilsēta ir tāda, kādu to redzam šodien.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42818

2018. gada 28. novembrī, 18:18, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 2018. gada 29. novembrī, 20:08
es • Šovakar, 19:20 : Kautgan ja ieskatās bildē un palasa dēla atmiņas tad konkrētā bildē redzamā ēka nodega vēl pirmā pasaules kara laikā. Taču 1920tajos viņi uzcēla turpat jaunu ēku. Vismaz divas Poruka ielā konkretās adreses apkartē esošās ēkas varētu būt no tā laikmeta , viena pat dakstiņu jumtu , adrese gan īsti nesakrīt .
Lunis • 2018. gada 29. novembrī, 19:50
es • Šovakar, 19:20 : Paskaties satelītkartē , viņš Ogrē, Zaļā (Poruka) ielā 3, par 14 200 kvadrātmetriem jeb 3,1 pūrvietām samaksājis 452 rubļus. Man pēc satelītkartes bildem liekas ka šobrīd tur ir vien vecās ēkas pamati ar glītu senu ķieģeļu kaudzīti blakus.
es • 2018. gada 29. novembrī, 19:20
labais ! es par foto. klau kads zin tā pirma maja kas foto vel ir dabaa?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet