Atgriezties pie raksta

Adventes pasākumi Ogres Vēstures un mākslas muzejā

9.decembrī plkst. 13 Ogres Vēstures un mākslas muzejā aicina uz lekciju "Ieskats eglīšu rotājumu vēsturē", ko vadīs mākslas zinātniece Irēna Bužinska. 

Svētku atmosfēru ar muzikālu priekšnesumu sarūpēs mūziķe Līga Jeleviča.


Jau vairākus gadsimtus neatņemama gadumijas tradīcija ir eglītes rotāšana. Sākotnēji par rotājumiem izmantoti visādi gardumi, vēlāk tos nomainījušas spožas, apsudrabotas stikla bumbas un figūriņas.


21.gadsimtā daudzi priekšroku dod pašu gatavotiem rotājumiem, kas tiek veidoti no koka, salmiem, filca un citiem materiāliem. Vienlaikus ar tiem, mūsdienās atdzimusi interese par egļu rotājumiem, kas tikuši lietoti mūsu vecāku un vecvecāku bērnībā un ar lepnumu tagad tiek iekārti eglītē kā ģimenes mantojums. Tomēr ko mēs zinām par egļu rotājumu izgatavotājiem, kuru ražojumi priecē ģimenes jau vairākās paaudzēs? 


Uz lekciju muzejs aicina viesus ņemt līdzi un muzejam dāvināt senus eglīšu rotājumus.


Dalība bezmaksas.


16. decembrī plkst. 13 muzejā tiks atvērta Ziemassvētku rotājumu un atklātnīšu darbnīca.


Sen zināma patiesība, ka svētku sajūtu mēs katrs radām sev paši. Siltu pīrāgu un kanēļa tējas smaržu mums Ziemassvētku vecītis neatnesīs maisā… tāpat, vissirsnīgākie un mīļākie svētku rotājumi un apsveikuma atklātnītes būs tieši pašu darinātās. Kopā ar muzeja speciālisti Janu Iesalnieci, katram būs iespēja sagatavot savu dekoru un savu atklātnīti, lai bez piparkūku smaržas un svecīšu liesmiņām, ikvienu svētkos priecētu pašu gatavoti rotājumi.


Dalība bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42852

2018. gada 4. decembrī, 11:51, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

laika vecis • 2018. gada 4. decembrī, 12:48
kura gada eglīšu rotājumi mūsdienās jau skaitās seni?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet