Atgriezties pie raksta

Ogres 1.vidusskola atzīmē 99. dzimšanas dienu Foto

3. decembris ir Ogres 1.vidusskolas dzimšanas diena. Šajā dienā skolā ar dažādiem interesantiem pasākumiem tika atzīmēts nozīmīgs brīdis – iesoļošana simtgadē. 

Filma ar vecāku atmiņām par skolu


3.decembra rītā, ienākot Ogres 1. vidusskolā, ikviens piestāja vestibilā, kur bija iespēja noskatīties 3.c klases vecāku, audzinātājas Daces Saulītes un skolēnu sagatavotu pārsteigumu – video filmu par šīs klases vecāku atmiņām par Ogres 1. vidusskolu. Daudzi 3.c klases vecāki ir tieši šīs skolas absolventi un filmā dalās savos atmiņu stāstos par to, kas piedzīvots skolā.


Pašiem skolēniem visvairāk atmiņā palicis klasesbiedra Mārtiņa tēta stāsts, kurš atminas klases audzinātāja, skolotāja Jāņa Līmaņa joku ar liecībām – skolotājs ienācis klasē ar liecībām, pateicis, ka skolēniem šajā semestrī ir vājas sekmes, tādas liecības uz mājām nedrīkst nest, un vienu no liecībām aizdedzinājis, kā rezultātā aizdegušās arī pārējās. Pēc tam, kad skolēni bijuši šokā no redzētā, skolotājs izvilcis īstās liecības. Tas tik bija stāsts!


Ideja par šādas atraktīvas, mīļas dāvanas veidošanu savai skolai radās skolotājai Dacei Saulītei. Projekta īstenošanu, visus atmiņu stāstus apkopojot filmā, veica bērnu vecāki. 3.decembrī, skolas dzimšanas dienā, bērni arī savā klasē ar audzinātāju D.Saulīti pārrunāja projekta gaitu un arī runāja par savas skolas jubileju.


Domājot par Ogres 1. vidusskolu, 3.c klases skolēni atzina, ka skola ir liela, skaista un pilna dažādu gudrību. Sapņojot par to, kāda skola varētu būt pēc 99 gadiem, bērniem radās visdažādākās idejas – skolā strādās skolotāji, kuri pratīs atbildēt uz visiem jautājumiem, daudzus darbus darīs roboti, skola būs vēl lielāka un tajā būs baseins un boulings, vēl labāk – tā būs liels kruīza kuģis; ēdnīcas vietā būs ātrās ēdināšanas restorāns McDonald`s. Bērniem būs pieejamas teleportācijas iekārtas un viņi spēs teleportēties, piemēram, apgūstot tēmu par siltajām joslām, nokļūt Ēģiptē, nokļūt uz Mēness vai Marsu. Grāmatu nebūs, tās būs lasāmas planšetēs. Beigu beigās izskanēja viedoklis, ka skola būs hologramma, kuru varēs pārvietot uz jebkuru vietu.


Pirmklasnieki vēl čaklus bērnus un jaukus skolotājus


Tā kā skolas vēsture aizsākas ar pirmklasniekiem, arī viņiem skolas svētku dienā bija īpašs brīdis. Pirmā stunda visām sešām pirmajām klasēm bija klases stunda, kuras laikā skolēni tika iepazīstināti ar savas skolas vēsturi, ar ievērojamiem cilvēkiem, kuri tajā ir mācījušies, domāja par vēlējumiem skolai jubilejā un, kā jau svētkos pienākas, saņēma arī direktora vietnieces Daces Kābeles darinātu piemiņas dāvaniņu – skolas fotogrāfiju ar dzejolīti un kārumu. Bērni vēlēja, lai skolā mācītos čakli, gudri, pieklājīgi, draudzīgi un paklausīgi bērni, strādātu gudri, jauki un mīļi skolotāji.


Viktorīna par skolas vēsturi


D.Kābele skolēniem bija sagatavojusi arī skolas 99. gadadienai veltītu viktorīnu "Manas skolas stāsts", kura sastāv no 99 jautājumiem un 9 tēmām, pa 11 jautājumiem katrā, un tos varēja atvērt ar QR Code. Katrai tēmai ir cits QR kods, tie bija atrodami dažādās skolas vietās. Piedaloties viktorīnā, skolēni var saņemt Grand Prix balvu, pirmo trīs vietu ieguvēji – pārsteiguma balvas, pārējie dalībnieki – piemiņas balvas. 


Pasākumi, veltīti skolas simtgadei


Direktora vietniece Irēna Pupčenoka atklāj – lai arī skola atzīmē 99. gadadienu, tas nozīmē, ka skola iesoļo savā simtgadē. Tā ir nozīmīga jubileja, kurā aicināti iesaistīties un piedalīties ne tikai skolēni un skolotāji, bet arī vecāki, skolas absolventi un bijušie darbinieki.


Skolēni, pakāpeniski pa klašu grupām, jau pagājušajā mācību gadā sāka rakstīt vēlējumus savai skolai, kurus nākamgad plānots apkopot. Šogad skolēni izstrādā savus radošos darbus, kuri tiks apkopoti īpašā – skolas simtgades almanahā. Skolēni izstrādā arī dažādus projektus, kas saistīti ar skola dzīvi – piemēram, pēta un analizē jauniešu intereses, skolēnu uzvārdus, ceļošanas paradumus un citas tēmas.


Jau pavisam drīz, 7. decembrī, skolā notiks vecāku padomes rīkots pasākums "Gada Nagla 2018", kurā, apkopojot skolēnu un skolas darbinieku ieteikumus, īpašas balvas tiks pasniegtas skolas darbiniekiem. Šis ir tradicionāls pasākums, kas tiek organizēts decembra sākumā.


Mācību gada noslēgumā, 31.maijā, notiks skolas kolektīva gājiens pa pilsētu un mācību gada noslēguma pasākums skolēniem, kā arī tiks sniegts koncerts esošajiem un bijušajiem skolas darbiniekiem.


1.jūnijā notiks absolventu salidojums. Tai par godu ir izveidota Ogres 1.vidusskolas absolventu mājaslapa www.ovabsolventi.lv, kur ikvienam ir iespēja dalīties ar interesantākajām un paliekošākajām atmiņām par savu skolas laiku – mācību procesu, ārpusstundu pasākumiem, skolas ikdienu un svētkiem, skolēniem un skolotājiem, lai kopīgi veidotu virtuālu atmiņu grāmatu - dāvanu skolai 100 gadu jubilejā. Īpašas atmiņas noteikti ir arī Ogres 1. vidusskolas kora "Anima" bijušajiem dziedātājiem. Dziedošie un muzicējošie absolventi, skolēni un skolas darbinieki aicināti pieteikties apvienotajam korim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42853

2018. gada 4. decembrī, 12:03, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

absolvents • 2018. gada 4. decembrī, 16:58
Tikai žēl, ka pamatskolas absolventu gadi ir tikai no pagājušā gada līdz 1997. gadam. Solījās jizveidot sarakstu arī tiem, kas bija beigusi agrāk par 1997. bet, diemžēl, nekas nav izdarīts lidz galam.un mes nevaram izteikties un dalīties savos piedzīvojumos. Jo mūsu klase bija uz " urrā", visi zināja, ko "i" klase darīja.
daudzi vēl nav dzirdējuši • 2018. gada 4. decembrī, 15:19
un redzējuši senos klasesbiedrus; ir iespēja apskatīties; paldies lapas veidotājiem! http://ovabsolventi.lv/vskabsolventi/

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet