Atgriezties pie raksta

Ogresgala pamatskolā īsteno programmu "Latvijas skolas soma"

Programmas īstenošana sākās ar skaistu un neaizmirstamu programmas atklāšanas koncertu un radošām aktivitātēm "Arēnā Rīga", informē Ogresgala pamatskolas direktores vietniece Anita Gutāne.

Tā kā "Latvijas skolas soma" ir mācību procesa sastāvdaļa, kas papildina mācību un audzināšanas aktivitātes, tad mēs šo iespēju izmantojām, lai skolēni varētu apmeklēt saturiski dažādus pasākumus.


Visi mūsu skolas skolēni piedalījās vismaz vienā aktivitātē, kur guva jaunu informāciju un iespaidus par redzēto un dzirdēto.


Mūsu valsts simtgadē 8. un 9.klases skolēni apmeklēja Nacionālā teātra izrādi "Tikšanās vieta: 2. pilsētas teātris". Brāļu kapos tika parādīts gods kritušajiem Tēvzemes cīnītājiem, iededzot svecītes. Tās ir Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, kas ir svarīgas ikvienam cilvēkam.


Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes izjuta Latvijas simtgadei veltītā koncertizrādē "Mana tautasdziesma", ko 6. un 7. klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Tās pamatā ir I. Ziedoņa tāda paša nosaukuma grāmata. Izrāde ir veidota ar moderniem aranžējumiem, lai klausītāji sadzirdētu, ka mūsu tautasdziesmas ir ne vien skaistas, bet arī šodien aktuālas. Izrādē piedalījās: mūziķis Arnis Mednis, dziedātāji A.Rakovska un A.Zviedris jeb Flame, dj Aspirīns un koklētājs A. Jansons. Koncertā skolēni dziedāja līdzi, jo tautasdziesmas bija pazīstamas un tuvas sirdij. Pēc koncerta bija iespēja apskatīt bibliotēku, redzēt Dainu skapi, Tautas grāmatu plauktu, ekspozīciju "Grāmata Latvijā" par grāmatniecības vēsturi un Latvijas naudas vēsturi.


1. - 3. klašu skolēni "Namdaru darbnīcā" Garkalnē iepazinās ar seno namdara profesiju, darbarīkiem un koka apstrādes veidiem. Skolēni paši varēja zāģēt ar seno darbarīku – divroci, nomizot baļķi ar slīmestu, ēvelēt, dzīt tapu. Interesants bija stāstījums par Latvijā augošiem kokiem un to izmantošanu dažādu priekšmetu izgatavošanai.


4. un 5. klases skolēni apmeklēja radošo tehnoloģiju centru "Mazā brīnumzeme" Siguldā. Tā bija interesanta, aizraujoša ekskursija – nodarbība! Skolēni uzzināja, kā veidota un kā darbojas mini (1:87) mēroga pasaule. Mazās Brīnumzemes meistara pavadībā izpētīja, kādas tehnoloģijas darbina Mazās Brīnumzemes vilcienus, auto un fabrikas, kā tiek sēta zāle, veidoti ceļi un būvētas mājas. Nodarbības laikā tika nostiprinātas zināšanas par dažādiem drošības noteikumiem, kas jāievēro šķērsojot ielu, dzelzceļu vai šoseju, meklēts drošākais maršruts uz skolu, kā rīkoties ugunsgrēka vai gāzes noplūdes gadījumā.


Jau ieplānots, ka skolēni apmeklēs izglītojošas un radošas nodarbības Ogres Vēstures un mākslas muzejā. Nākamgad izmantosim Ogres novada Kultūras centra un citu organizāciju piedāvājumus, lai izglītotos un iepazītos ar Latvijas vēsturi, kultūru, dabu un inovācijām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42858

2018. gada 5. decembrī, 07:37, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet