Atgriezties pie raksta

Lielvārdes muzejā balsis loka "Lakstīgalas" Foto Rezultāti

6.decembrī Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā notika Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novadu latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensības "Lakstīgala 2019", informē Ogres novada Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības mūzikas metodiķe Gunita Bičule.

Konkursā piedalījās septiņas komandas – no Madlienas vidusskolas, Birzgales pamatskolas, Ķeguma komercnovirziena vidusskolas, divas komandas  no Lielvārdes pamatskolas un divas no Ogres 1. vidusskolas.


Latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensības "Lakstīgala" mērķis ir sekmēt bērnu un jauniešu līdzdalību Dziesmu un deju svētku procesā, kultūras mantojuma apguvē, iesaistoties Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pilnveidē.


Tautas dziesmu zinātājus vērtēja Ogres novada Bērnu un jauniešu centra direktores vietniece Marta Dargiene, Lielvārdes novada Izglītības nodaļas speciāliste Inga Škapare un Ķeguma novada speciāliste izglītības jautājumos Sandra Čivča.


Dalībnieki dižojās ne tikai ar vairāku desmitu tautas dziesmu dziedāšanu no galvas, bet arī prata skaidrot senvārdus, minēja tautas dziesmas kokles skanējumā un demonstrēja zināšanas par seniem latviešu tautas mūzikas instrumentiem.


Konkursa rezultāti:


2. – 4. klašu grupā:
1.vieta Madlienas vidusskolas komandai (sk. I.Mežajeva),
2.vieta Lielvārdes pamatskolas komandai (sk. I.Blumfelde).


5. –9. klašu grupā:
1.vieta Birzgales pamatskolas (sk. S.Siliņa) un Lielvārdes pamatskolas komandām (sk. I.Blumfelde),
2.vieta Ogres 1. vidusskolas komandai (sk. G.Bičule).


10. – 12. klašu grupā:
1.vieta Ogres 1. vidusskolas komandai (sk. G.Bičule),
2.vieta Ķeguma komercnovirziena vidusskolas komandai (sk. L.Seržante).


Uz 2. kārtu - Vidzemes novada konkursu - 25. janvārī Cēsīs tika izvirzītas četras komandas: Madlienas vidusskolas 2. – 4. kl. dziedātāji (sk. I.Mežajeva), Birzgales pamatskolas 5. – 9. kl. meitenes (sk. S.Siliņa), Lielvārdes pamatskolas 5. – 9. klašu ansamblis (sk. I. Blumfelde) un Ogres 1.vidusskolas 10. – 12. klašu tautas dziesmu dziedātāji (sk. G.Bičule).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42877

2018. gada 7. decembrī, 13:59, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet