Atgriezties pie raksta

Ogres skolēni muzejā katrs tiek pie savas lokomotīves Foto

Mūsu skaistā pilsēta Ogre savulaik kā iecienīta kūrorta un atpūtnieku vieta varēja izveidoties un attīstīties pateicoties ne tikai kalnainajai, mežiem un upēm bagātajai videi, bet arī ļoti veiksmīgajam apstāklim, ka šeit 1861.gadā tika atklāta Latvijā pirmā iekšzemes dzelzceļa līnija Rīga-Dinaburga, un pie tās stacija OGER.

Šodien jārunā jau par trīs dzelzceļa pieturām Ogres pilsētas teritorijā – Ogre, Jaunogre un Pārogre. Dzelzceļa sliedes ir iespēja šķērsot ne tikai speciāli tam paredzētās un iekārtotās vietās, tālab pilsētas ļaudīm, jo īpaši bērniem, ir jāapzinās, ka dzelzceļa tuvums ir ne tikai liela pievienotā vērtība infrastruktūrā, bet katram pašam ir jāizjūt lielu pašatbildību un pienākuma sajūtu, un jāapzinās, ka tikai pats esi atbildīgs par savu drošību.


Sadarbībā ar Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeju Ogres muzejs skolēniem piedāvā muzejpedagoģisko nodarbību "Dzelzceļš Ogrē. Esmu drošs pie dzelzceļa". Tās laikā tiek pārspriesta, kāda ir droša rīcība un pareiza uzvedība dzelzceļa tuvumā, kas it īpaši ir svarīgi dzīvojot pilsētā, kurai ik dienu nemitīgi cauri kursē daudzi vilcieni.


Nodarbībā bērni uzzina Ogres staciju vēsturi, kā arī uzmanīgākie klausītāji, atbildot pareizi uz jautājumiem, iegūst vērtīgas balvas no Dzelzceļa muzeja. Bet tukšām rokām mājās neaiziet neviens, papildus jauniegūtajām vai atsvaidzinātajām vecajām zināšanām, nodarbībās beigās katrs iejūtas maza inženiera lomā un tiek pie savas lokomotīves.


Programma Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs pieejama visa mācību gada garumā. Laipni aicinātas klases kopā ar skolotājiem. Grupu iepriekšēja pieteikšana programmai ir obligāta! Maksa grupai par šādu nodarbību ir 10 EUR.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42880

2018. gada 7. decembrī, 22:06, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Mirdza • 2018. gada 9. decembrī, 22:09
Cik labi, ka ir viena stabila vieta, kur tikt pie savas lokomatīves, Ziemassvētku rotājuma un piparkūku sirds
ха ха • 2018. gada 9. decembrī, 07:11
>>>kāpēc:- Ты больной, в тебе шуцманский вирус. Прыгни под поезд. гы, гы.
Kāpēc • 2018. gada 8. decembrī, 23:30
Kāpēc cilvēks ir tāda būtne, kas pagātni, lai arī kāda tā kopumā reāli bijusi, krāso skaistos toņos? Okupācijas laikā Ogrei cauri, drebot visai apkārtnei, ļoooti bieži ripoja kravas vagoni. Ar oglēm, minerālmēsliem, ķīmiskām šķidrām vielām. Reizēm pa vagona šķirbām beramajai un šķidrajai kravai bija redzamas noplūdes. Tik lielas noplūes, ka no apaļās mucas lūkas augšā uz leju bija izveidojies melns, biezs "kultūrslānis". Kad 1949.gada izsūtīšanas laikā Ogrē tika koncentrēti vagoni ar cilvēkiem, bērni no netālās Ogres pamatskolas skolotāju iedrošināti tika sūtīti slepus aiznest pārtiku izsūtītajiem... Taču vai šodien dzelzceļa stāsti stacijā Ogre interesē ...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet