Atgriezties pie raksta

Ogres novada Kultūras centra kori ar dziesmu tuvina Debesis Foto

Otrajā Adventē Ogres Trīsvienības baptistu draudzes baznīcā notika koncerts "Debesis ir tuvu klāt", kurā dziedāja Ogres novada Kultūras centra kori – "Grīva'' un Ogres Skolotāju kamerkoris.

Pirms koncerta klausītājus uzrunāja Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars. Mācītājs sacīja, ka mēs ikdienā dzīvojam noslēgtā Dieva radītā laikā un telpā, un aicināja, lai, klausoties šo koncertu, mēs nedomātu par darbiem, kas rīt mūs gaida, bet mēģinātu satvert to, kas nāk ārpus laika un telpas – no Debesīm.


ONKC kultūras metodiķe Dace Nikolaisone vēlēja, lai koncerts "Debesis ir tuvu klāt" Ziemassvētku gaidīšanas laikā vedina pretim baltam klusumam, aiz kura ir kaut mīļš, sen aizmirsts un varbūt pazaudēts, kas mums atkal no jauna ir jāatrod.


Turpinot Adventes laika brīnišķīgo tradīciju, Ogres novada Kultūras centrs (ONKC) arī šogad organizē kormūzikas koncertus Ogres baznīcās.


Pirmajā Adventē Ogres Evaņģēliski luteriskajā baznīcā pēc  svinīgā dievkalpojuma notika svētku koncerts, kurā piedalījās ONKC jauktais koris "Ogre" un Rīgas Latviešu biedrības sieviešu koris "Ausma". Abu koru mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Jānis Zirnis.


Savukārt Otrajā Adventē Ogres Trīsvienības baptistu draudzes baznīcā muzicēja ONKC koris "Grīva'' (diriģentes Evita Konuša un Marika Austruma)  un Ogres Skolotāju kamerkoris (diriģents Ivars Krauze), solisti: Gerda Igaune. Marika Austruma, Ivars Krauze. Koru priekšnesumu kuplināja koncerta viesi "Stīgu trio" - Laila Lakstīgala (vijole), Inese Ušpele (alts), Arta Tarasova (čells).


Noslēgumā Ogres Trīsvienības baptistu draudze pateicās Ogres novada Kultūras centram par organizēto koncertu un māksliniekiem par brīnišķīgo sniegumu.


D.Pandars informēja, ka līdz 10.decembrim vēl var pagūt piedalīties labdarības akcijā "Zvaigzne austrumos", lai atbalstītu irākiešu un sīriešu karā cietušos bērnus, kas patvērumu raduši Jordānijā, trūkumcietējus - ielu bērnus Kalkutā, Indijā, kā arī Krievijas - Gruzijas kara bēgļu bērnus Gori nometnē, Gruzijā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42889

2018. gada 9. decembrī, 21:03, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

:) • 2018. gada 11. decembrī, 00:46
Skaists virsraksts!
gaidīju vairāk • 2018. gada 10. decembrī, 23:53
Tāpēc arī uz otro negāju. Nodomāu, ka būs tāds pats pelēks kā pirmais. Iepriekšējos gadus bija daudz skaistāk.
Otrais • 2018. gada 10. decembrī, 21:21
Mani otrais ļoti iepriecināja. Paldies!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet