Atgriezties pie raksta

Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerti - arī Ogrē

Sākot ar 21.decembri, Latvijas koncertzālēs un baznīcās izskanēs Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerti, kuru atskaņošanā piedalīsies pats komponists, dziedātāja un ogrēniete Antra Stafecka, Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis, diriģenta Romāna Vanaga vadītais Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas zēnu koris un pavadošā grupa.

"Koncertos skanēs gan mana instrumentālā mūzika, gan Guntara Rača un mans jaunais dziesmu cikls "Labākie draugi", gan populārākās dziesmas, piemēram, "Iedomājies", "Tava sirds ir tavas mājas", "Liesmiņa", "Mēs varam līdzās būt", u.c.," gaidāmos koncertus ieskicē komponists Uldis Marhilevičs.


Jaunā dziesmu cikla vārdu autors Guntars Račs atklāj, ka ideja par jaunu dziesmu ciklu zēnu korim ar solistiem kopā ar Uldi viņam briedusi jau sen. "Līdz šim ļoti veiksmīgi tādi trīs cikli jau ir īstenoti: "Gaismas atgriešanās" ar Mārtiņu Freimani, Zigfrīdu Muktupāvelu un Anci Krauzi, pēc tam – cikls "Iedomājies" ar Aiju Andrejevu un Miku Dukuru un pavisam nesen arī cikls "Šķērsojot tiltus" jeb "Crossing the briddges" ar Daumantu Kalniņu un Aminatu. Nu ir kārta jaunajam ciklam, kurš stāsta kādu vienkāršu stāstu. Par meiteni un zēnu, kuri satiekas, kad abi ir vēl bērni, kad dzimst patiesa draudzība, kurai vēl nevaram dot vārdu "mīlestība". Tā ir draudzība, kura saglabājas arī tad, kad abi ir izklīduši plašajā pasaulē. Taču viņi atgriežas mājās, atkal satiek viens otru un draudzība pamazām pārtop mīlestībā. Viņi to nenosauc vārdā, taču tas ir sajūtams viņu savstarpējās attiecībās..."


Kā piebilst G.Račs, ierindas klausītājam tas ir stāsts par meitenes un zēna draudzību, bet tam, kurš vēlēsies iedziļināties, iespējams, atvērsies jaunas perspektīvas, daudz plašākas par tikai draudzību vien. "Un kā jau visās draudzībās, ne viss vienmēr ir gludi, ir arī saspringti mirkļi. Kādi? Nāc un klausies, nāc un skaties! Solistu pāris – Antra un Gints – šoreiz ir ļoti cerīgs gan vokāli, gan aktieriski. Nešaubos, ka viņi maniem vārdiem piedos vēl arī citas papildus dimensijas, kuras es vēl nenojaušu. Ar nepacietību gaidu koncertus!"


Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerti notiks:
21.decembrī plkst.19 Latgales vēstniecībā "GORS";
22.decembrī plkst.15 Ogres Sv. Meinarda Romas Katoļu baznīcā;
23.decembrī plkst.19 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā;
25.decembrī plkst.14 Ķekavas kultūras namā;
25.decembrī plkst.19 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā;
26.decembrī plkst.14 un 18 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars";
27.decembrī plkst.19 Jelgavas Kultūras namā;
28.decembrī plkst.19 Kultūras centrā "Siguldas devons" Siguldā;
30.decembrī plkst.18 Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā.


Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu Paradīzes" tīklā un koncertu norises vietās.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42894

2018. gada 10. decembrī, 12:16, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet