Atgriezties pie raksta

Brīnums spoži, krāšņi mirdz

9.decembrī Ogres Vēstures un mākslas muzejā mākslas zinātniece Irēna Bužinska stāstīja par eglīšu rotājumu vēsturi.

Aplūkoti tika rotājumi sākot jau no 20. gadsimta sākuma, izceļot materiālus un tematiku, kādos tie tika veidoti, līdz pat šī gadsimta beigām. Ieskicējot tādus interesantus faktus kā Pēterburgā pirmās stikla rotājumu rūpnīcas atvēršanu 1880. gadā, virzoties tālāk nākotnē, kad paštaisītos vates, koka, kā arī no papīra un kartona veidotos rotājumus lielā mērā aizstāja masveidā ražotie stikla rotājumi, kuru dekori gāja līdzi laikam.


Sekojot aktuālajiem notikumiem un norisēm, sākot ar 1930.gadu beigām uz eglīšu rotājumiem bieži vien tika liktas virsū valdošās varas redzamākās personības, 1950.gadu beigās, kad tika veikti pirmie lidojumi kosmosā, par populāriem eglīšu rotājumiem kļuva stikla kosmonauti un raķešu kuģi.


Pasākums pulcēja krietnu interesantu pulciņu. Ogres muzejs vēlas izteikt sirsnīgu paldies katram, kurš savas rūpīgi krātās un eglīšu mantiņas uzdāvināja muzejam.


Muzeja kolektīvs būtu pateicīgs, ja šie cilvēki varētu sazināties, vēršoties muzejā personīgi, ar telefona vai e-pasta starpniecību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42916

2018. gada 12. decembrī, 11:17, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet