Atgriezties pie raksta

Skaidrītes Andževas "Alsungas valsis" iegūst Skatītāju simpātiju balvu Foto

15.decembrī Ogres novada Kultūras centrā norisinājās XXI Jaunrades deju konkursa I kārta, kurā žūrijas vērtējumam tika nodotas 38 dejas.

Jaunrades deju konkursa dalībnieku veidotās dejas izdejoja arī Ogres un Lielvārdes novadu deju kolektīvi.


Lēdmanes Tautas nama senioru deju kolektīvs "Lēdmane" žūrijai demonstrēja horeogrāfes Agneses Lepses deju "Pie Dieviņa gari galdi" (tautas mūzika Alda Andersona apdarē). Savukārt Ogres novada Kultūras centra senioru deju kolektīvs "Ogrēnietis" izdejoja Jāņa Purviņa deju "Čierksti, vierksti" (tautas mūzika folkloras kopas "Ilža" apdarē).


Ar vairākām dejām konkursā piedalījās suntažniece, horeogrāfe Skaidrīte Andževa. Deju "Žipčiks" konkursā parādīja Suntažu Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Sunta", deju "Nāc, iesim!" (tautas mūzika Edgara Kārkla apdarē) un deju "Alsungas valsis" (tautas mūzika Gunāra Igauņa apdarē) izpildīja Suntažu Kultūras nama senioru deju kolektīvs "Suncele" (abus kolektīvus vada Skaidrīte Andževa), bet "Dod sudraba pakaviņ’"(Dāvja Stalta mūzika) izdejoja Ogres novada Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs "Raksti".


Dejas vērtēja žūrija: Rita Spalva – horeogrāfe, profesore, Latvijas Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Goda virsvadītāja, žūrijas priekšsēdētāja, Gunta Bāliņa – Latvijas Kultūras akadēmijas profesore, Ieva Karele – Jelgavas deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, Tautas deju ansambļa "Diždancis" mākslinieciskā vadītāja, Zanda Mūrniece – horeogrāfe, Deju svētku virsvadītāja, Tukuma deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja,  Valsts izglītības satura centra vecākā referente, Gunta Raipala – Dobeles deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, Tautas deju ansambļa "Gatve" mākslinieciskā vadītāja.


Līdztekus žūrijas vērtējumam notika arī Ogres novada Kultūras centra organizētais skatītāju balsojums. Par iepatikušos jaunrades deju varēja nobalsot ar kastani, iemetot to burkā, kuru rotāja konkursa dejas nosaukums.


Oficiālie rezultāti vēl nav paziņoti, bet skatītāju balsojums noteica, ka skatītāju izvēlētajā pirmajā trijniekā iekļuvusi Skaidrītes Andževas deja "Alsungas valsis", ko izpildīja Suntažu kultūras nama senioru deju kolektīvs "Suncele". Vēl skatītāji apbalvošanai bija izvēlējušies Agra Daņiļeviča horeogrāfiju "Valsis ugunskura gaismā" un Jāņa Purviņa veidoto deju "Bēru riekstus kabatā". 


Skaidrīte Andževa portālam "OgreNet.lv" atklāja, ka skatītāju augstais vērtējums šai dejai viņai bijis pārsteigums. "Droši vien tāpēc, ka deja ir netradicionāla. Tā nav veidota tautiskā, bet zaļumballes stilā. Arī dejotāji to nedejoja tautastērpos, bet pilsētas tērpos," saka Sk.Andževa.


"Žēl, ka man bija tikai viens kastanis, jo man vajadzētu vismaz piecus," tā pēc konkursa I kārtas noslēguma Ogrē teica Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa. Eksperte, uzrunājot konkursa dalībniekus, atzina, ka visi kolektīvi sezonu uzsākuši ar jaunu spēku un elpu un spēj parādīt sevi spilgti un pārliecinoši, uzteicot māku dejot pāros un augstu skatuves kultūru.


"Dejas ir lustīgas. Protams, cik ilgi katra no tām dzīvos, tas ir dejotāju ziņā. Es gribu teikt lielu paldies kolektīvu vadītājiem, kuri nav horeogrāfi, jo viņi kopā ar dejotājiem  izauklē autora ideju līdz šim brīdim. Paldies horeogrāfiem, kuru radošums izpaužas un neiet mazumā," sacīja M.Alpa.


Latvijas Nacionālā kultūras centra paldies par uzņemšanu Ogres novada Kultūras centra direktorei Antrai Purviņai un kultūras metodiķei Dacei Nikolaisonei. "Mēs šeit jūtamies gaidīti, un visa tā atmosfēra liecina, ka šeit ir īsta kultūras iestāde," uzsvēra M.Alpa. 


Žūrijas priekšsēdētāja Rita Spalva un Maruta Alpa horeogrāfiem pasniedza Latvijas Nacionālā kultūras centra Pateicības par radošu līdzdalību 21. jaunrades deju konkursa I kārtā Ogrē 15.decembrī. I kārtas konkurss 8.decembrī norisinājās arī Slampes Kultūras pilī. Konkursa fināls notiks 26.janvārī Valmieras Kultūras namā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42947

2018. gada 17. decembrī, 21:24, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet