Atgriezties pie raksta

Evita Ķestere izaicina sevi uz dialogu Foto

Ogres novada Kultūras centra  Foto izstāžu zālē līdz gada beigām būs aplūkojama Evitas Ķesteres personālizstāde "Radīt ieskatu".

"Fotogrāfiju sērija "Radīt ieskatu" ir autobiogrāfiska rakstura projekts, kurā ar nelielu humora devu uzsākts dialogs pašai ar sevi un, izmantojot vārdu spēles, vizualizētas pārdomas par ķermeni, attiecības ar ēdienu, kā arī ikdienas situācijas, ar kurām saskaras cilvēks ar lieko svaru," teikts izstādes anotācijā.


Šī ir otrā Evitas Ķesteres personālizstāde. Pirms diviem gadiem Talsos bija apskatāma pirmā Evitas personālizstāde "Bezmiegs", kas izraisīja asas diskusijas un viedokļu apmaiņu. "Šis ir mans otrais mēģinājums uzrunāt skatītāju. Es studēju fotogrāfiju un, pētot dažādu autoru darbus, sapratu, ka man vistuvākās ir tieši autobiogrāfiskās fotogrāfijas. Tā radās ideja pamēģināt runāt nevis par lietām no malas, ko es varbūt īsti neizprotu, bet no sava personiskā skatu punkta," stāsta Evita.


Izstāde ir unikāla arī ar to, ka tajā ir tikai autores pašportreti. Ja tehniskais izpildījums profesionālim problēmas nesagādā, tad psiholoģiski grūti ir atklāties pašam sev, kur nu vēl parādīt citam, kā izskatos.


"Tas ir līdzvērtīgi tam, ja es stāvētu uz ielas kaila un aicinātu visus, lai nāk uz mani skatīties. Cilvēkam vajag ļoti lielu drosmi, uzdrošināšanos atklāties un parādīt sevi no neglītās puses, izmantojot fotogrāfiskus elementus – gaismu, kontrastus. Šķiet, ka Latvijā kaut ko tādu neesmu redzējusi," saka Evita.


Izstādē redzamie darbi tapuši divu gadu laikā. Kā atzīst Evita, viņa sākusi krāt homonīmus angļu valodā ar vēlmi tos kādreiz vizualizēt, atskāršot, ka joki par ēdienu, figūru ir ļoti saistīti ar pašas sajūtām. 


"Šis projekts nav sevi rādīt upura lomā, bet drīzāk veidot dialogu pašai ar sevi, ignorējot apkārtējo viedokļus, lai arī šie viedokļi pastāv. Es nevēlos mainīt pasauli un citu cilvēku viedokļus, tas ir vajadzīgs man pašai. Es vēlos jūs uzaicināt manā pasaulē un ieskatīties tajā. Varbūt ielūkojoties manī, jūs spēsit saskatīt arī kādu daļu no sevis," izstādes atklāšanā sacīja Evita.


E.Ķestere studē radošo fotogrāfiju Latvijas Kultūras koledžā, un šī personālizstāde ir viņas kvalifikācijas darbs. Evita fotogrāfiju nākotnē nesaista ar profesiju, bet tas viņai ir kā pašizpausmes veids: "Es neprotu sevi izpaust caur klasiskiem mākslas veidiem - rakstīt dzeju, gleznot. Šis ir mēģinājums, kā runāt par sev tuvām lietām, tā lai to redz arī citi."


Interese par fotogrāfiju Evitai radās foto klubā "Ogre", kur viņa pirms četriem gadiem apmeklēja foto kursus iesācējiem pie Vitauta Mihalovska. Kursu noslēgumā V.Mihalovskis uzaicināja Evitu iestāties foto klubā, kur viņa darbojas joprojām. Šobrīd Evita ir foto kluba "Ogre" koordinatore un pati vada kursus iesācējiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42981

2018. gada 22. decembrī, 00:07, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

maks • 2018. gada 22. decembrī, 14:52
izskatās ļot jēdzīgi! jautri! izlēmu - noteikti jāiet!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet