Atgriezties pie raksta

Unikāla iespēja pēdējās dienas iepazīt latviešu karavīru likteņus Foto

Vēl tikai dažas dienas ogrēniešiem un pilsētas viesiem ir unikāla iespēja Ogres Vēstures un mākslas muzejā apskatīt izstādi "Latviešu karavīrs. 1918-1940", kurā izstādīti dažādi karavīru apbalvojumi un priekšmeti no Gunāra Rusiņa, Jāņa Vigupa un Vladimira Balašova privātkolekcijām.

Ar kolekcionāriem muzejā būs iespējams tikties izstādes pēdējā dienā 6.janvārī.


Izstādē ir skatāma tikai daļa no apjomīgās kolekcijas, tomēr eksponātu skaits un dažādība, kas šobrīd izstādīti vienu viet Ogrē, ir retums. Starp apskatāmajiem priekšmetiem ir dažādu šķiru Latvijā nozīmīgākie ordeņi, Lāčplēša Kara ordenis, Viestura un Triju Zvaigžņu ordeņi, dažādas goda zīmes, apskatāmas kartes, kas ataino situāciju mūsu valstī laika posmā no 1918. gada līdz 1940. gadam, vimpeļi, gleznas, karavīru formastērpi un atribūti. 


Savu brīvo laiku latviešu karavīri izmantoja lietderīgi, no apkārt pieejamajiem materiāliem darinot sadzīvē noderīgas lietas, tostarp izstādē apskatāms no lādiņu čaulām veidots fotorāmītis, paštaisīts pelnu trauks "bronzas cepure" vai dzeramais kauss, kura augšā atrodas lādiņa gals. Senās liecības stāsta mūsu valsts vēsturi un iepazīstina tuvāk ar dažu karavīru likteņiem.


Izstāde būs apskatāma līdz 6.janvārim, tās noslēguma dienā muzejā būs iespējams satikt kolekcionārus, kuri dalīsies ar stāstiem par izstādē redzamo, kā arī atbildēs uz interesantu jautājumiem. 


Ogres Vēstures un mākslas muzejs svētkos, 31.decembrī un 1.janvārī, būs slēgts.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42997

2018. gada 27. decembrī, 15:06, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet