Atgriezties pie raksta

Tikšanās ar kolekcionāriem Ogres muzejā Foto

6.janvārī, izstādes "Latviešu karavīrs. 1918 - 1940" noslēguma dienā, plkst. 13 Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs iespējams tikties ar izstādē redzamās plašās kolekcijas īpašniekiem, kolekcionāriem Jāni Vigupu un Gunāru Rusiņu.

Drošības dienesta atvaļinātais majors, Afganistānas kara veterāns, Gunārs Rusiņš ar armijas lietu kolekcionēšanu aizrāvies jau no bērnības. Rusiņš pārņēmis ASV dzīvojošā vēsturnieka Ērika Priedīša gadu desmitiem veidoto kolekciju un turpinājis to papildināt.


Izstādē redzamais ir triju kolekcionāru kopdarbs. Savāktais priekšmetu apjoms ir ļoti apjomīgs un starp tiem sastopamas daudz unikālas lietas, kas reti tiek izstādītas apskatei plašākam sabiedrības lokam. Karavīru formas tērpus, dažādus atribūtus, personīgās mantas un citas liecības izstādē papildina liels skaits eksponētu apbalvojumu. 


Kolekcionāri Jānis Vigups un Vladimirs Balašovs, kuru privātkolekcijas priekšmeti ir apskatāmi izstādē, ir ieguldījuši lielu darbu un izdevuši divas grāmatas "Latvijas armijas krūšu nozīmes 1918 -1940" 2011.gadā un "Latvijas valsts apbalvojumi 1918 - 1940" 2014. gadā. Grāmatās apkopoti apbalvojumu apraksti, dokumenti, attēli un fotogrāfijas, kā arī fiksētas tiek apbalvojumu atšķirības, to izgatavošanas nianses un lietošanas noteikumi. 


Ar interesantiem stāstiem un informāciju par ordeņiem un citiem izstādē apskatāmajiem priekšmetiem kolekcionāri dalīsies ar muzeja apmeklētājiem izstādes pēdējā dienā, 6.janvārī no plkst.13 līdz muzeja darba laika beigām plkst.16. Kā arī šajā dienā tiks izstādīts pirmās šķiras Lāčplēša Kara ordenis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43021

3. janvārī, 16:39, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet