Atgriezties pie raksta

Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Aija" ceļā uz 30 gadu jubileju Foto

Sestdien Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) draugu pulkā izdejots ONKC vidējās paaudzes deju kolektīva (VPDK) "Aija" sadraudzības koncerts "Pilna Māras istabiņa", kurā piedalījās 227 dejotāji.

Uz tradicionālo Jaunā gada ieskaņas sadraudzības koncertu "Aija" bija aicinājusi VPDK "Rundāle", VPDK "Liepavots", VPDK "Irši", VPDK "Atvars", VPDK "Krišjānis, VPDK "Aizkrauklis", SDK "Aizkrauklis", SDK "Misiņš", JDK "Virpulis", JDK "Zelta Virpulis" un JDK "Ābeļzieds”.


Sadraudzības koncertā piedalījās gan vidējās paaudzes, gan arī senioru un jauniešu deju kolektīvi. "Ja kopā ir dažādas paaudzes, interesantāk gan uz skatuves, gan arī pēc tam ballītē," saka VPDK "Aija" vadītāja Aija Zepa. "Šīs tikšanās un kopīgie koncerti ir arī pieredzes apmaiņa starp kolektīvu vadītājiem. Īpaši aktuāli tas ir laikā pirms Dziesmu svētkiem vai nozīmīgiem deju festivāliem." 


Šī gada nogalē VPDK "Aija" gatavojas svinēt kolektīva pastāvēšanas 30 gadu jubileju. Šajā sezonā kolektīvā dejo 9 kungi un 10 dāmas. Pēc Dziesmu svētkiem daži dejotāji kolektīvu ir atstājuši, toties vietā nākuši jauni. Viņu vidū arī Ilona Plūce, kura ikdienā ir PII "Strautiņš" skolotāja.


Pirms tam Ilona dzīvojusi un dejojusi Rīgas kolektīvos –  TDA "Andžiņš" un TDA "Līgo". "Mainīju dzīvesvietu un sāku dejot "Aijā". Pirms tam biju uz pāris koncertiem, redzēju, cik šeit jauki, atbrīvoti un draudzīgi cilvēki, un nolēmu pievienoties viņu pulciņam. Pagājis pirmais pusgads, un jūtos šeit lieliski – burvīga atmosfēra. Pēc darba var nodoties tam, kas sirdij vistuvāk, un aiziet mājās ar pozitīvām emocijām." 


Koncerta noslēgumā tika teikts paldies kolektīviem par izdejoto Māras laika ritu, kā arī deju kolektīvu vadītājiem.


Savukārt VPDK "Aija" vadītāja A.Zepa par koncerta vadīšanu pateicās ONKC kultūras metodiķei Dacei Nikolaisonei, bet par tehnisko nodrošinājumu - skaņu un gaismu meistariem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43032

5. janvārī, 22:13, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet