Atgriezties pie raksta

Atvars Lakstīgala nominēts mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta Mikrofons"

Jau trešo gadu pēc kārtas mūziķis, diriģents un arī Ogres Mūzikas skolas direktors ir nominēts mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta Mikrofons" kategorijā "Akadēmiskās mūzikas albums". 

Šoreiz nominācija par itāļu – amerikāņu ierakstu kompānijas "Odradek" ierakstītu dubultalbumu Liepāja Concerti Vol I ar latviešu komponistu Riharda Dubras, Viļņa Šmīdberga, Ērika Ešenvalda, Jura Karlsona un Kārļa Lāča skaņdarbiem.


A.Lakstīgala ierakstus veicis kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, ar kuru sadarbojas jau vairāk nekā desmit gadus un ir ierakstīti vairāk nekā desmit mūzikas albumi ar dažādu valstu komponistu skaņdarbiem pasaulē prestižās ierakstu kompānijās: Odradek, Wergo, Skani, Toccata, Danacord u.c. Ieraksti ir augsti novērtēti gan mūzikas straumēšanas platformās Spotify, Apple music u.c., gan gūtas arī izcilas atsauksmes respektablās mūzikas apskates interneta vietnēs, piemēram, Gramaphone.co.uk; Prestoclassical.co.uk; Pizzicato.lu u.c.


2010. un 2017 gadā A.Lakstīgala arī saņēmis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – "Lielo Mūzikas balvu".


"Zelta Mikrofonam" 2019 kategorijā "Mūzikas albums bērniem" ir nominēts ieraksts "Vilkam tāda dvēselīt", kurā piedalās 12 Latvijas bērnu vokālie ansambļi, tajā skaitā arī Ogres 1.vidusskolas zēnu vokālais ansamblis skolotājas Guntas Goiževskas vadībā.


"Zelta Mikrofons 2019" ceremonija notiks Dailes teātrī 12. februārī. Ikviens interesents Latvijā un citur to varēs vērot tiešraidē Kanālā 2, portālā tvplay.lv, kā arī ar nobīdi kanālā LNT.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43052

9. janvārī, 13:13, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Lara K. • 9. janvārī, 16:46
Apsveicu! Ir nopelnījis.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet