Atgriezties pie raksta

Aicina uz izstādes atklāšanu Ogres muzejā Foto

11. janvārī plkst. 18 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta Edgara Mucenieka un Lienas Muceniecas izstāde "Simts vientulības gadu".

"Diviem mīlētājiem ir tikai viena iespēja būt kopā ilgāku laiku, varbūt pat visu mūžu, viņiem ar savu elpu ir jānotur gaisā maza pūciņa, kas simbolizē to trauslo un neizstāstāmo, kas ir starp viņiem un kas satur viņus kopā. Noturēt gaisā, neļaut nokrist zemē - tas nozīmē strādāt pie savām attiecībām un radīt tās no jauna katru brīdi, tas nozīmē koncentrēties, būt klātesošam tieši tagad un tieši šajā vietā. Iespējams, šis ir veids kā veidot attiecības starp cilvēkiem, kopienām, tautām, valstīm."


Šī ir izstādē redzamā video mākslas darba "Pūciņa" koncepcija kas ļauj izprast arī pašu izstādes veidošanās procesu – no domām par valsts simtgadi līdz dziļi personīgiem pārdzīvojumiem un ceļojumiem neredzamajā. Šādi par izstādi stāsta viens no tās autoriem Edgars Mucenieks.


Vēstures izstādēm raksturīgos statiskos eksponātus šoreiz Ogres muzejā nomainījušas video projekcijas, mākslinieku bērnības objekti, ar kuriem ikviens varēs darboties un izstādi piepildīt ar savdabīgu skaņu plūsmu, kas nāk no šiem priekšmetiem. Atcerēties bērnību un apskatīt, kā tā iekļaujas mūsdienīgā performancē, kuru izstādes atklāšanā rādīs mākslinieku pāris, aicinot katram pieskarties un kļūt par daļu no šī pasākuma.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43069

11. janvārī, 08:29, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet