Atgriezties pie raksta

"Pīlādzītis" pa dejas ceļu jau 30 gadus Foto

Sestdien ar koncertu "Laimes koks" 30 gadu jubileju atzīmēja Ogres novada Kultūras centra Bērnu un jauniešu tautas deju studija "Pīlādzītis". 

Jubilārus lielajā svētku dienā sveica Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa.


""Pīlādzītim" ir tikpat daudz gadu kā Ogres novada Kultūras centram. Šis kolektīvs vairākās paaudzēs ir spējis nest Ogres un novada vārdu ārpus mūsu valsts robežām. Novēlu "Pīlādzītim" vēl ilgi pastāvēt, lai mūsu novads var lepoties ar "Pīlādzīti" vēl daudzus gadus!" sacīja G.Sīviņš.


G.Sīviņš gaviļniekus sveicināja arī no Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa, kurš nevarēja būt klāt šajā svinīgajā brīdī.


"Kuplā "Pīlādzīša" saime ir mūsu kultūras centra pamats. Dejotāji, kas izauguši "Pīlādzītī", turpina dejot dažādos kolektīvos. Tas ir mūsu stiprais pamats," uzsvēra A.Purviņa.


ONKC direktore pateicās par atbildīgu darbu Bērnu un jauniešu deju studijas "Pīlādzītis" repetitorei Kristīnei Lejai, koncertmeistarei Brigitai Zīmelei un mākslinieciskajai vadītājai Mārītei Baltajai.


Sveicot kolektīva vadītāju, A.Purviņa teica: "Pīlādzītis" nav iedomājams arī bez Mārītes Baltās, kura kolektīvu vada 15 gadus. Viņa ir savā laikā un savā vietā. Tā ir apbrīnojama veiksme gan Mārītei, gan Ogres novada Kultūras centram." "Pīlādzīša" mākslinieciskā vadītāja saņēma arī simbolisku dāvanu – tautisku jostu, kurā ieausta Ogres spēka zīme, lai sekmētos turpmākais darbs ar deju kolektīvu. Kā atklāja A.Purviņa, šādas jostas TLMS "Saiva" audējas auž arī Kristīnei Lejai un Brigitai Zīmelei.


Kolēģi sveikt nozīmīgajā kolektīva jubilejā bija ieradusies sveikt arī Ogres deju apriņķa virsvadītāja un Lielvārdes novada Kultūras centra deju kolektīva "Pūpolītis" vadītāja Iluta Mistre.


"Šobrīd Latvijā ir 1440 bērnu un skolēnu deju kolektīvi, kuri gatavojas XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, bet ir tikai viens "Pīlādzītis". Tas ir īpašs kolektīvs ar savu, tikai Mārītei piemītošo, šarmu. Viņa pati arī veido dejas, un "Pīlādzītis" atšķiras no citiem kolektīviem ar savu īpašo dejojumu," teica I.Mistre.


Koncertā varējām redzēt arī dejas no XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta repertuāra, kurā iekļautas arī divas BJDK "Pīlādzītis" vadītājas Mārītes Baltās veidotās dejas. 


Jubilejas koncertā tika izdzīvots "Pīlādzīša" augšanas un dzīvesstāsts.  Pīlādzis jau kopš seniem laikiem latviešiem ir bijis svēts koks. To dēvē arī par Laimes koku, tāpēc arī vērienīgajam koncertam tika dots šāds nosaukums. 


Bērnu tautas deju kolektīvs Ogrē savulaik izveidots aptuveni pirms 55 gadiem, bet 1988.gadā, pārnākot no Ogres Tautas nama uz jaunuzcelto Ogres Kultūras namu, kolektīvs ieguva "Pīlādzīša" nosaukumu, kas arī kalpo kā atskaites punkts gadu skaitīšanai. 


BDJK "Pīlādzītis" šo gadu laikā izaudzis līdz 330 dejotājiem 12 dažāda vecuma grupās. Vecāko klašu skolēnu grupās ir nedaudz pāri 20 dalībniekiem, bet jaunāko klašu vecuma grupās – 30 un vairāk dejotāju. Jaunākie deju kolektīva dalībnieki ir tikai četrus gadus veci. Pēc "Pīlādzītī" aizvadītā laika, likumsakarīga ir pāriešana uz Tautas deju ansambli (TDA) "Ogre", kur viņi turpina kopt mīlestību uz deju.


Jubilejas koncertu līdz ar ONKC Bērnu un jauniešu vokālās studijas "Svilpastes" dziedātājiem kuplināja arī TDA "Ogre" dejotāji.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43073

13. janvārī, 12:59, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Anna • 14. janvārī, 17:48
Ļoti žēl, ka netika iemūžināts nofilmējot. Tik kvalitatīvs koncerts! SUPER!
ome • 14. janvārī, 07:56
Paldies! Skaists koncerts, paldies vadītājām un veiksme turpmākajā darbā!
zhuupa • 13. janvārī, 23:18
Skaists koncerts ar ieskatu Pīlādzīša vēstures gaitās, paldies!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet