Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Gunārs Meijers savu koncertu velta Barikāžu dalībniekiem Foto

1991.gada Barikāžu aizstāvju atceres dienas priekšvakarā Ogres novada Kultūras centrā norisinājās Gunāra Meijera autorvakars "Barikāžu ugunīs".

Pie Ogres novada Kultūras centra pasākuma dalībniekus sagaidīja atmiņu ugunskuri, kuri tika iedegti barikāžu atcerei. Uzrādot dalībnieka apliecību, barikāžu dalībnieki, koncertu varēja apmeklēt bez maksas.


Gunāra Meijera autorvakarā, kurā dziesmas izpildīja pats autors un viesi, bija iespēja gremdēties gan mierīgā un sentimentālā mūzikā, gan arī kādā roķīgākā skaņdarbā un mazliet pakustēties rokenrola ritmos. Jebkura žanra mūzika tika atskaņota ar domām par Latviju, tās brīvību un neatkarību.


Gunārs Meijers, kuram tāpat kā daudziem citiem, nav nekā dārgāka par Latviju, sacīja: "Lielākā daļa no mūziķiem, kuri šovakar spēlē uz skatuves, ir piedalījušies Janvāra barikādēs. Mēs nekarojām ar automātiem, mūsu ieroči bija ģitāras, taustiņi, bungas un basi, jo mēs mīlējām savu valsti un tautu."


Barikāžu laiks iedvesmoja arī mūziķus un dzejniekus. Gunārs Meijers dziedāja 1991.gadā tapušu dziesmu ''Es meklēju, kur manas mājas'', kurā autors domās izstaigā ceļu no Juglas līdz Brīvības piemineklim.


Savukārt dzejnieks Leons Briedis nolasīja dzejoli "Janvāra barikādes", kas uzrakstīts  tieši pirms 28 gadiem -1991.gada 19.janvārī. "Janvāra barikādes celtas no mūsu kauliem/Mēs taču neprasām vairāk /To, lai mums ataust brīvības saule, vietu zem saules šīs un Dieva svētību debesīs" – tā dzejolī raksta Leons Briedis.


Dzejnieks atklāja, ka Gunāra Meijera autorvakars viņam atsaucis atmiņā Janvāra barikāžu izraisītās noskaņas: "Šajā koncertā mani pārņēmusi neparasta ģimeniskuma sajūta. Daudzējādā ziņā arī Janvāra barikādes mūsu tautas vēsturē varētu saukt par šādu ģimeniskuma brīdi, jo tad mēs patiešām sajutāmies cieši visi kopā – saskaņoti, saliedēti, krietni, skaisti, cildeni."


Klausītājiem bija iespēja dzirdēt arī četras dziesmas no Gunāra Meijera jaunā albuma "Angels in Your Eyes" angļu valodā, ko iedziedājis Noels Laions (Noel Lyons) no Īrijas. Uz albuma prezentāciju bija ieradies gan dziesmu izpildītājs, kuru varējām dzirdēt koncertā, gan arī tekstu atdzejotāja Skārleta Mukāne, kā arī Viesītes kultūras pils jauktais koris "Viesīte", kurš piedalījās albuma ierakstā.


Albums, kurā iekļautas 12 dziesmas, tika ierakstīts Ogrē aizvadītā gada oktobrī. Albuma producents, ogrēnietis Reinis Grīnhofs portālam "Ogre.Net.lv" atklāja: "Kad Gunārs mani uzrunāja veidot šo albumu, man bija izaicinājums savienot latviešu estrādes vieglo žanru ar īru mūziku, ko es arī agrāk biju tikai nedaudz spēlējis. Albumam ir starpkultūru skanējums - latviskas melodijas, noskaņas un īru mūzikas elementi – stabulītes, vijoles, akordeons. Mūzika, kas ietverta šajā albumā, sekmē arī tautu sadraudzību."


Pasākuma dalībniekus uzrunāja Īrijas Latvijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētāja vadītāja Ilze Krēsliņa, kura iepazīstināja ar latviešu un īru mūziķu sadarbības vēsturi. Pirms diviem gadiem Gunārs Meijers piedalījās Zemgales dienās Īrijā, kuru laikā, pateicoties Krēsliņas kundzei, iepazinās ar Noelu Laionu (Noel Lyons) un Skārletu Mukāni. Pēc koncertiem visi trīs atrada radošus saskares punktus, kas īstenojušies kopdarbā-  Gunāra Meijera dziesmu albumā angļu valodā. "Šobrīd šis albums Īrijas radiostacijas aptaujā ieņem ceturto vietu. Novēlu, lai šis albums nebūtu pēdējais, un Gunāra Meijera dziesmas turpina skanēt pasaulē," vēlēja I.Krēsliņa.


Arī Latvijā ir interese par īru kultūru. Koncertā piedalījās Īru deju studija "Ceili Rul", kas darbojas Rīgā.


Autorvakara noslēgumā triju valstu solistu – Gunāra Meijera, Noela Laiena (Noel Lyons) un Marko Ojalas (Somija) – dažādās valodās izskanēja dziesma "Latvijai", kas albumā iedziedāta angļu valodā. Izpildījums, ko varēja dzirdēt Ogrē, tika izveidots īpaši šim koncertam. Klausītāji dziesmas autoru, solistus un mūziķus sveica ar stāvovācijām, lai pateiktos par brīnišķīgo sniegumu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43111

20. janvārī, 15:21, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

aija • 24. janvārī, 14:29
liels sviests tas
>koncerta apmeklētāja • 24. janvārī, 12:53
Kāds naivums! Ticēt "barikāžu" lieluzvedumam var tikai tāds, kurš nulle šodien ieradies pirmoreiz Latvijā un nezina neko par tam sekojušām godmaņa&co valsts izlaupīšanām un žīdu "baņķieru" tautas apkrāpšanu. Tā ja, "ja nebūtu bijis barikāžu"...
cietusī • 24. janvārī, 12:47
Ir jau labi, ka ONKC notiek pasākumi, kas pulcē lielu apmeklētāju skaitu, taču lai nokļūtu līdz ieejas durvīm, jāmetas gandrīz rāpus, jo smalkās kāpnes ledus un sniega kukuržņu pilnas... Man nepaveicās, jo smagi nokritu uz ledus laukuma pretī teātra durvīm, jo gaismas atspulgā tas izskatījās kā melnais asfalts... Kas man kompensēs sasitumasāpes, zili- melno asins izplūdumu no ceļgala līdz papēžiem...??? Ko uzrauga kultūras centra vadība? Vai sētnieks ONKC neeksistē?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet