Atgriezties pie raksta

Ogres novada pedagogi tiek uzņemti skolotāju Zelta fondā Foto

18. janvārī jaunajā Ogres teātra telpā notika svinīgs pasākums, kurā tika godināti un Ogres novada skolotāju Zelta fondā uzņemti ilggadējie pedagogi, kuri šim darbam ir veltījuši 40 un vairāk darba gadus.

Šāds pasākums pirmo reizi notika 2017. gada 21. decembrī, iedibinot jaunu tradīciju – godināt un pedagogu Zelta fondā uzņemt Ogres novada izglītības iestāžu pedagogus, kuru darba stāžs skolā ir vismaz 40 gadi.


Pirmajā pasākumā pedagogu Zelta fondā tika uzņemti 67 Ogres novada skolu pedagogi, šogad – 21. Ikviens no šiem pedagogiem ir pelnījis balvu par mūža ieguldījumu pedagoģijā, tāpēc arī šie skolotāji tiek pulcināti un viņiem visiem kopā tiek sarūpēti svētki.


Pasākumā bija aicināti piedalīties arī tie pedagogi, kuri Zelta fondā jau ir uzņemti. Klātesošos uzrunāja Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, kurš nodeva sveicienus un pateicās skolotājiem par paveikto darbu arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa vārdā. "Kad es pats sāku strādāt par pedagogu, domāju, ka pedagoga darbā galvenais ir mācēt pateikt "nē", izmantojot vārdu "jā". Kad šajā darbā ir nostrādāti vairāki gadi, saprotu, ka tomēr vislielākā māksla ir nepasakot neko panākt to, ko vēlies - lai jaunais cilvēks pats saprot, kas darāms, iedot pareizo virzienu," sacīja A.Mangulis. Viņš pateicās skolotājiem par paveikto darbu, vēlēja veselību un enerģiju turpmākajos darba gados.


Pedagogi saņēma pašvaldības Atzinības rakstu un simbolisku dāvaniņu – Piebalgas porcelāna fabrikā radītu zvaniņu ar iegravētiem Imanta Ziedoņa vārdiem "Laiki nav svarīgi. Svarīgs ir cilvēks", kas simboliski saistās ar pedagoga darba gaitām un skolu un ir arī šī pasākuma moto.


Šogad Zelta fondā tika uzņemti Māra Banka, Valda Bērziņa, Olga Pudule, Natālija Miroļubova, Inta Reiniece, Inese Sparāne, Māra Dātova, Elvīra Kadakovska, Marta Dargiene, Edīte Osokina, Juta Isate, Valda Garūta, Dzintars Andževs, Daiga Bombāne, Dainis Saliņš, Sarmīte Jurdža, Stefānija Klētniece, Skaidrīte Blūzmane, Lidija Leiduma, Ruta Terentjeva un Mirdza Vilipsone.


Pēc svinīgā pasākuma skolotāji varēja ierakstīt savu vēstījumu Ogres novada pedagogu Zelta fonda atziņu grāmatā. Šie ieraksti tiks izmantoti, sagatavojot personalizētas skolotāju Gada grāmatas, ko saņems balvas "Gada skolotājs" pretendenti.


Pēc svinīgā pasākuma tā dalībniekiem bija sagatavots pārsteigums – visiem kopā bija iespēja noskatīties Ogres Tautas teātra iestudētu Oskara Vailda lugu "Cik svarīgi būt nopietnam". Amatierteātru iestudējumu skatē šī luga ieguva balvu “Gada izrāde 2016”.


Pasākumā piedalījās Vera Gruzniņa, kura Mazozolu pamatskolā darbu uzsāka 1967.gadā un drīz vien uzņēmās arī šīs skolas vadītājas pienākumus. Skolotāja pedagogu Zelta fondā tika uzņemta 2017. gadā. Pasākumā piedalījās arī V.Gruzniņas kolēģes, kuras arī uzņemtas pedagogu Zelta fondā: matemātikas skolotāja Benita Feldberga un angļu un latviešu valodas skolotāja Vineta Dreimane. V.Gruzniņa uzskata, ka skolotāja darbs ir sirdsdarbs, un priecājas, ka šo, pedagoga ceļu, izvēlējusies iet arī viņas meita un vedekla. V.Hermane uzskata, ka pedagoga darbā galvenais ir pacietība un saprast – katrai situācijai ir izeja, pie bērniem doties ar smaidu un labestību. "Šajā pasākumā mēs varam redzēt, kuri tad ir tie pacietīgākie pedagogi," ar smaidu saka V.Gruzniņa.


Arī Astrīda Mazule, Ogres Mākslas skolas keramikas skolotāja, Zelta fondā ir jau uzņemta. Ogres Mākslas skolā viņa strādā kopš 1990. gada, pirms tam - Rīgā. Keramika viņu aizrāvusi jau bērnībā, tāpēc Astrīda nolēmusi to apgūt, bet ceļš pie bērniem uz skolu aizvedis nejauši – viņa uzaicināta pamēģināt pedagoga darbu, un tas iepaticies. A.Mazule uzskata, ka, pieņemot lēmumu strādāt pedagoga darbu, ir jājūt, vai ar bērniem grib un var strādāt, bērni ir jāmīl. Prieku par darbu sagādā tas, ja bērniem sanāk un viņi grib strādāt, par bērnu sniegto mīlestību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43116

21. janvārī, 15:09, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

ārānac • 22. janvārī, 09:14
Nožēlojamās pendžas vēl skolās??? bērni no šitām rausta valodu un gultās čurā
To griesti • 21. janvārī, 16:31
Katrs spriež pēc sevis un savas pieredzes...
griesti • 21. janvārī, 15:40
tā teātra telpa patiesi ir pabeigta? paskatoties uz griestiem, iespaids tāds, ka atrodies kanalizācijas šahtā (20.foto)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet