Atgriezties pie raksta

Ogres skolēni piedalīsies ZPD konferencē Pierīgas reģionā

Ar konferenci Ogres Valsts ģimnāzijā 22 . janvārī noslēdzās ikgadējais zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konkurss, kurā novada skolu audzēkņi cīnījās par iespēju nokļūt Pierīgas reģiona konferencē.

ZPD konkursā piedalījās 9. līdz 12. klašu skolēni no Jaunogres vidusskolas un Ogres 1. vidusskolas. Kopumā tika prezentēti 8 darbi, no kuriem visi tika izvirzīti uz nākamo posmu – Pierīgas reģiona konferenci. Nelielais darbu skaits ir saistīts ar to, ka šogad ZPD konkurss novadā notiek krietni agrāk nekā iepriekšējos gadus, jo valstī ir noteikti agrāki darbu iesniegšanas termiņi, kā arī vairāki skolēni savus ZPD raksta divus gadus. Tomēr, kā norādīja Ogres Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Rasma Zaikovska, tas parāda, ka šeit ir sapulcējušies zinoši un mērķtiecīgi cilvēki.


Pirms darbu aizstāvēšanas skolēnus uzmundrināja Ogres novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vecākā izglītības darba speciāliste Vineta Āboltiņa: "Liels prieks, ka ir skolas, kurās zinātniski pētniecisko darbu rakstīšanas tradīcijas ir tik spēcīgas, ka var darbus sagatavot arī tad, ja darbu iesniegšanas laiki tiek mainīti. Jūs esat mērķtiecīgi jaunieši, jo zināt, kāpēc jūs to darāt, kur šo informāciju varēsiet izmantot, protat pētīt un pamatot. Vēlu, lai laimes veiksmīte seko līdzi, jo reizēm gadās, ka darbs ir labi izdarīts, bet apstākļi sakrīt tā, ka aizstāvēšana nav tik veiksmīga".


ZPD konferences mērķis ir veicināt vispārējās izglītības iestāžu skolēnu individuālo kompetenču un talantu attīstību, iepazīstināt skolēnus ar mūsdienu zinātniskās pētniecības darba tematiku un metodēm un veidot skolēnos prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē. Audzēkņi darbus iesniedza elektroniskā veidā, katram darbam tika piešķirts kods un nodrošināts neatkarīgs recenzents. ZPD tika sadalīti sešās nozarēs – dabaszinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas, medicīna un veselības zinātne, saimniecības, meža un veterinārās zinātne, sociālās zinātnes un humanitārās, mākslas zinātne. Pirms aizstāvēšanas savu vērtējumu par darbu sniedza neatkarīgi recenzenti, bet žūrija vērtēja gan ZPD saturu un novitāti, gan dalībnieku spēju uzstāties, atbildēt uz jautājumiem un aizstāvēt savu viedokli.


Humanitāro zinātņu kategorijā:


1.vieta: Dana Baltuško un Veronika Pokatova darba nosaukums "Lietišķās vēstules līdzības un atšķirības latviešu un korejiešu valodā" (darba vadītāja Laura Lārmane).


2.vieta: Angelina Ganebnaja un Veronika Pokatova darba nosaukums "G.F.Stendera – latviešu tautas izglītotāja – lasītprasmes ideju realizēšana mūsdienās" (darba vadītāja Laura Lārmane).


3.vieta: Kristīna Kudrjašova un Jekaterina Mihailova darba nosaukums "Saziņas veidi, to ietekme uz indivīda emocijām" (darba vadītāja Laura Lārmane).


Dabaszinātņu kategorijā:


1.vieta: Viktorija Galaktionova un Katrīna Viktorova darba nosaukums "Alvejas (aloe vera) kā mikroskopiska sēnīšu inhibitora izmantošanas iespējas" (darba vadītāja Anna Roddate).


2.vieta: Jevgēnija Dzelme darba nosaukums "Vitamīnu un minerālvielu trūkums 15 – 17 gadus vecu jauniešu uzturā novēršanas algoritma izstrāde" (darba vadītāja Anna Roddate).


3.vieta: Erlands Balulis un Roberts Mārtiņš Stjadja darba nosaukums "Iedzīvotāju informētība par cerkāriju dermatīta izplatību Ogres pilsētas peldvietās" (darba vadītāja Irina Grigale).


Pierīgas reģiona konference notiks 8. martā, un to organizē Latvijas Universitāte. Labākie Pierīgas reģiona darbu autori tiks uzaicināti uz ZPD valsts posmu, kas notiks 12 un 13. aprīlī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43128

2019. gada 23. janvārī, 10:38, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet