Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Ogres novada Kultūras centru pieskandina mazie mūzikas kolektīvi Foto

Otrdien Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) norisinājās Mazo mūzikas kolektīvu konkurss, kurā balsu skanīgumā sacentās dziedātāji no Ogres un Lielvārdes novadiem.

Mazo mūzikas kolektīvu konkursu organizē Ogres novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar novadu Izglītības pārvaldēm, izglītības iestādēm un Ogres novada Kultūras centru.


Piedalīšanās Mazo mūzikas kolektīvu konkursā, kur savulaik gūts augsts novērtējums, sekmējusi interesi par mūziku arī Tomam Kalderauskim, kurš absolvējis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu un jau otro gadu strādā Ogres novada Bērnu un jauniešu centrā.


Toms vada Vokāli instrumentālo studiju, un tagad konkursā piedalās jau viņa audzēkņi. Pagājušajā gadā konkursā startēja divas Toma audzēknes, šogad jau trīs. "Tā ir iespēja darīt to, kas tev patīk, un pārliecināties, vai skatuve ir tavs aicinājums. Būtiska nozīme ir tam, ka dalībnieki uzstājas uz Lielās zāles skatuves, jo tas piešķir konkursam citu elpu," atzīst Toms. "Kaut esmu diplomēts ansambļa vadītājs, protams, pats vēl turpinu mācīties, bet mēģinu  iespējami daudz no sevis dot cilvēkiem, kas nāk pie manis mācīties un man uzticas. Kā pedagogam ir pavisam cits skatījums uz konkursu, jo jādomā par priekšnesumu kopumā."


Tāpat kā pērn, arī šajā konkursā Toma audzēkņu sniegums tika novērtēts ar I un II pakāpi.


Solistus, duetus, vokālos, vokāli instrumentālos un instrumentālos ansambļus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija vokālā pedagoģe, ONKC Bērnu vokālās  studijas "Svilpastes" vadītāja Ilze Miezere, mūziķis, grupas "Colt" dibinātājs Harijs Zariņš, komponists un mūziķis Māris Blicavs.


Žūrijai bija jānoklausās 26 priekšnesumus, novērtējot katru no tiem. Konkursa apbalvošanas ceremonijā, sveicot dalībniekus un viņu pedagogus, I.Miezere žūrijas vārdā ieteica skolotājiem pārdomāt konkursa repertuāra izvēli. "Dažas dziesmas jaunajiem māksliniekiem, īpaši mazākajiem, bija par grūtu un sarežģītu," norādīja I.Miezere.


Savukārt M.Blicavs ieteica vairāk uzmanības pievērst kustībām un, protams, smaidīt un priecāties par dziesmu. "Lai būtu svētku sajūta!" – vēlēja M.Blicavs.


H.Zariņš ierosināja nākamgad pēc konkursa dalībniekiem sarīkot ballīti, ko klātesošie uzņēma ar aplausiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43165

30. janvārī, 00:44, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet