Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Ogres novada dziedātājiem panākumi konkursā "Lakstīgala"

25. janvārī Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika Valsts Izglītības satura centra interešu izglītības un tālākizglītības departamenta organizētais latviešu tautas dziesmu dziedāšanas reģionālais konkurss "Lakstīgala 2019". 

Tajā piedalījās labākās Vidzemes vēsturiskā novada tautas dziesmu dziedātāju komandas, kuras tika izvirzītas no starpnovadu - 1. kārtas sacensībām.


Konkursu vērtēja VISC vecākā referente Rita Platpere, folkloriste Māra Mellēna un Cēsu mūzikas metodiskās apvienības vadītāja Ilga Šķendere.


No Ogres novada uz 2. kārtu tika izvirzītas divas komandas – Madlienas vidusskolas 2. – 4. klašu komanda (sk. Iveta Mežajeva) un Ogres 1. vidusskolas 10. – 12. klašu komanda (sk. Gunita Bičule).


Dalībniekiem bija jāsacenšas ne tikai tautas dziesmu dziedāšanā un zināšanā, bet arī jāprezentē priekšnesums, kā arī jāpiedalās viktorīnās par dažādām tēmām - "Latviešu tautas mūzikas instrumenti", "Gadskārtas", "Latviešu tautas tērps", "Latviešu tautas dziesmu vācēji". Tāpat jāprot izskaidrot arī tautas dziesmās lietotie senvārdi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43182

1. februārī, 10:47, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet