Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Foto klubs "Ogre" uzsāk 50.jubilejas gadu

Janvārī savu jubilejas gadu uzsāka foto klubs "Ogre". Pirms 50 gadiem Latvijas Televīzijā notika radoša sacensība starp Kuldīgu un Ogri, kurā savas prasmi rādīja arī abu pilsētu fotogrāfi.

Kā rakstīja to dienu avīzes: "Diezin vai atradās kāds ogrēnietis vai kuldīdznieks, kas aizvadītās sestdienas vakarā nesēdēja pie televizora tai laikā.." Panākumi sacensībā rosināja Ogres fotogrāfus arī turpmāk regulāri tikties un 1969.gadā izveidojās foto klubs. 


Foto klubs ir viena no retajām fotogrāfu apvienībām Latvijā, kas joprojām cauri gadu desmitiem turpina savas tradīcijas. Savā laikā tam bija īpaša loma Latvijas fotogrāfijā. Trīs Ogres Tautas fotostudijas biedru darbi šobrīd skatāmi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā - Egona Spura, Andreja Granta un Intas Rukas. Foto kluba ilggadējā vadītāja Egona Spura fotogrāfiju sērija ir iekļaut Latvijas kultūras kanonā. Tautas foto studijas radošā gaisotne saistīja autorus, kas šobrīd veido Latvija laikmetīgās fotogrāfijas pamatu. 


Šodien foto klubs "Ogre" ir vieta, kur klātienē satikties cilvēkiem, kas grib vairāk uzzināt par fotogrāfiju.  Klubā darbojas gan pieredzējuši autori, gan cilvēki, kas ar fotogrāfiju aizrāvušies nesen. Notiek regulāras tikšanās ar interesantiem autoriem, veidotas kopīgas izstādes, izbraukumi un fotogrāfiju skates. Klubs ir vieta, kur parādīt savu darbus un uzklausīt kolēģu viedokli. Tā ir iespēja mācīties praksē, jo pirmajiem darbiem kopējā izstādē bieži seko autoru personālizstādes. Klubā pastāvīgi darbojas fotogrāfi ne tikai no Ogres, bet arī Rīgas, tuvākām pilsētām un pat Valmieras.


Oktobrī jau desmito reizi notiks fotogrāfijas seminārs "Egona Spura ceļš", kurā viesojas fotogrāfi no visas Latvijas, arī citām Baltijas valstīm un Krievijas, lai satiktos draudzīgā gaisotnē un paplašinātu savu redzesloku. Rudenī gaidāma arī kluba 50.gadu jubilejas izstāde Ogres Vēstures un Mākslas muzejā. 


Lai arī klubā vienojas autori ar dažādām interesēm, kopējā kluba virzība ir noteikta jau Egona Spura vadības laikā. Tā ir autorfotogrāfija un "radošais dokuments". Kā 1984.gadā intervijā teicis Egons Spuris: "Mūs neapmierina pusdekoratīvi un dekoratīvi darbi. Mēs savos darbos meklējam un cenšamies panākt tā saukto otro slāni jeb zemslāni". Par to, ka kvalitāti ir izdevies saglabāt līdz mūsdienām, liecina trīs kluba biedru personālizstādes Latvijas Fotogrāfijas muzejā. 


Kluba nodarbības notiek katru otro ceturtdienas vakaru Ogres novada Kultūras centra telpās. Ja ir interese par fotogrāfiju un vēlēšanās uzzināt par to vairāk, laipni lūdzam pievienoties klubam! 31.janvārī notika šī gada pirmā tikšanās ar kluba viesi - fotogrāfu un pedagogu Raimo Lielbriedi. Vairāk informācijas pie kluba vadītājas Daces Voitkevičas, t.29777323, vai e-pastā: info@fotoklubs.lv 


Iesācējiem foto klubs regulāri piedāvā kursus. Jauna grupa tiks veidota martā, vairāk informācijas pie kursu vadītājas Evitas Ķesteres, epasts: evita.kestere@gmail.com.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43186

1. februārī, 19:37, Kultūra un izglītība
Dace Voitkeviča, foto kluba "Ogre" vadītāja

Jaunākie komentāri

Lunis • 2. februārī, 22:34
Dacīt TU varēsi , es zinu...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet